fbpx
-10%
, ,

Zemerimi i engjejve – Sidney Sheldon


• Formati Libër
• Autori Sidney Sheldon
• Përkthyesi Engjëllushe Shqarri
• Gjinia Roman
• Gjuha Shqip
• Viti i publikimit 2024
• Faqe 496
• Shtëpia botuese Dituria
• ISBN 9789928816016
• Kodi i produktit: LBP95

1,350 L 1,500 L

Zemërimi i engjëjve është një nga romanet më tërheqëse që Sidney Sheldoni ka shkruar ndonjëherë, dhe Xhenifer Parkeri, heroina e këtij romani, personazhi i tij më i jashtëzakonshëm. Xheniferi, vajza e një avokati të një qyteti të vogël, i bashkohet stafit të prokurorit të Qarkut të Manhatanit, për të luftuar për drejtësi, siç kishte bërë edhe i ati. Por më pak se njëzet e katër orë pasi kreu betimin, shpresat e Xheniferit, ëndrrat, karriera e saj shkërmoqen dhe ajo gjendet e vetme në rrezik, për t’u përjashtuar nga Urdhri i avokatëve dhe, më keq akoma, në pritje të një dënimi të mundshëm me burg. Kështu fillon historia e një gruaje të re inteligjente dhe të bukur, e cila do të bëhet më pas një nga avokatet mbrojtëse më të suksesshme të Amerikës.

Është kjo edhe historia e dy burrave të fuqishëm, me pushtet, Adam Uornerit, njeri i ndershëm dhe me integritet, i lindur për të udhëhequr vendin; dhe Majkëll Moretit, bindës, i çuditshëm dhe hakmarrës, një engjëll i zi që hap krahët e tij të tmerrit. Ajo që fillon si një përrallë, do të shndërrohet në një betejë dramatike për pushtet, që do të rrezikojë dashurinë dhe drejtësinë.

Kodi i produktit: LBP95 Kategori: , , Etiketa: , , , ,
Kodi i produktit

LBP95

Formati

Libër

Autori

Sidney Sheldon

Përkthyesi

Engjëllushe Shqarri

Gjinia

Roman

Gjuha

Shqip

Viti i publikimit

2024

Faqe

496

Shtëpia botuese

Dituria

ISBN

9789928816016