fbpx
-10%
,

Vizitorja e pasqyres 1 – Te fejuarit e dimrit – Christelle Dabos


• Formati Libër
• Autori Christelle Dabos
• Përkthyesi Lorena Dedja
• Gjinia Roman
• Viti i publikimit 2024
• Faqe 436
• Shtëpia botuese Dituria
• ISBN 9789928816139
• Kodi i produktit: LBP137

1,260 L 1,400 L

Në një univers të përbërë nga njëzet e një arka, ishuj qiellorë pluskues, jeton Ofelia, një vajzë e ndrojtur, e ngathët dhe pak dritëshkurtër, por me dy dhunti të veçanta: aftësinë për të lexuar shpirtrat e objekteve dhe për të udhëtuar mes përmes pasqyrave. Ajo punon si kuratore e një muzeu derisa Plakat e qytetit vendosin ta martojnë me Tornin fisnik, nga familja e fuqishme e Dragoit, një burrë enigmatik.

Kjo do të thotë që ajo është e detyruar të largohet nga Arka e saj, “Anima”, drejt një arke shumë më të ftohtë dhe jomikpritëse të quajtur “Poli”, e banuar nga familje që janë gjithmonë në luftë me njëra-tjetrën.

Ofelia lë familjen për të ndjekur të fejuarin në kryeqytetin pluskues, në Qytetqiell. Pse kanë zgjedhur pikërisht atë? Edhe pse nuk e di ende, ajo është bërë pengu i një komploti vdekjeprurës.

Të fejuarit e dimrit është pa dyshim një libër shumë interesant, me përshkrime vendesh e atmosferash ndër më të bukurat dhe më të gjallat, me një lojë iluzionesh të vazhdueshme, me një dramë që të magjeps, shumë dinamike, plot kthesa dhe intriga.

Herë pas here libri të kujton Lizën në botën e çudirave dhe letërsinë e fantazisë për të rinj, nga Harry Potteri e deri te Muzgu.

Kodi i produktit: LBP137 Kategori: , Etiketa: , , , ,
Kodi i produktit

LBP137

Formati

Libër

Autori

Christelle Dabos

Përkthyesi

Lorena Dedja

Gjinia

Roman

Gjuha

Shqip

Viti i publikimit

2024

Faqe

436

Shtëpia botuese

Dituria

ISBN

9789928816139