fbpx
-13%

UPS POWER TREE 650VA S650BX


  UPS POWER TREE 650VA S650BX*

 • Marka POWER TREE
 • Modeli S650BX
 • Kapaciteti (VA) 650 VA
 • Kapaciteti (Watt) 390 W
 • Koha e karikimit ≥ 8 orë
 • Kohëzgjatja e baterisë ≥ 30 minuta
 • Numri i prizave 2

Kodi i produktit: UPS02E2L

6,990 L 7,990 L

UPS POWER TREE 650VA S650BX

UPS, bateri e jashteme per kompjuterin tuaj. Garanton mbajtjen e kompjuterit te ndezur edhe gjate kohes qe shkeputet energjia elektrike.

E mbron nga tensioni i larte apo nga c’do lloj defekti elektrik. Ruani te gjitha dokumentet me te cilat po punoni edhe nese shkeputet energjia elektrike.

Cfarë është një UPS?

Një UPS zakonisht përdoret për të mbrojtur pajisjet siç janë kompjuterët, qendrat e të dhënave , pajisjet telekomunikuese ose pajisjet e tjera elektrike, ku një ndërprerje e papritur e energjisë mund të shkaktojë dëme fatale, ndërprerje serioze të energjisë të biznesit ose humbje të të dhënave.

Në mjediset e një biznesi UPS ka një rëndësi të madhe. Një UPS zakonisht mbron një kompjuter kundër katër problemeve të ndryshme të energjisë:

Rritje tensioni – Kur voltazhi në linjë është më i madh se sa duhet të jetë
Uljet e tensionit – Kur tensioni në linjë është më i vogël se sa duhet të jetë
Dështimi i plotë i energjisë – Koha kur ka ndërprerje të energjisë në rrjet ose në ndërtesë
Dallimet e frekuencës – Kur fuqia po lëkundet në diçka tjetër përveç 60 Hertz

UPS janë shumë më të zakonshme për përdorimin e shtëpive ose të biznesi. Pjesa e pasme e UPS-së do të ketë një ose më shumë priza që ofrojnë mundësin për të lidhur një ose më shumë pajisje.

Diçka tjetër për të kujtuar është se sa zhgënjyese është që kompjuteri juaj të fiket menjëherë kur energjia ikën qoftë edhe për disa sekonda. Të gjitha matrialet që ju keni punuar do te humbasin menjëherë dhe puna juaj do të shkoj kot.

 

UPS POWER TREE 650VA S650BX pamje ballore

Disa nga specifikat e modelit UPS POWER TREE 650VA S650BX

 • Marka POWER TREE
 • Modeli S650BX
 • Kapaciteti (VA) 650 VA
 • Kapaciteti (Watt) 390 W
 • Koha e karikimit ≥ 8 orë
 • Kohëzgjatja e baterisë ≥ 30 minuta
 • Numri i prizave 2
Kodi i produktit: UPS02E2L Kategori: Etiketa: , , , , , ,
Kodi i produktit

UPS02E2L

Marka

POWER TREE

Modeli

S650BX

Kapaciteti (VA)

650 VA

Kapaciteti (Watt)

390 W

Numri i prizave

3 priza

Input Voltage

130-285 VAC

Output Voltage

195-245 VAC

Voltage Range

130-285 VAC

Koha e karikimit

≥ 8 orë

Kohëzgjatja e baterisë

≥ 30 minuta

0.0 përgjithshëm
0
0
0
0
0

Vetëm klientët që kanë blerë këtë produkt mund të lënë një përshtypje. Nëse e ke blerë këtë produkt, ju lutemi te hyni në llogarinë tuaj dhe të lini komentin që dëshironi.

Ende nuk ka asnjë koment.