fbpx
-16%

UPS INTEX 650VA IT-F650VA

Disponueshmëria:

S’ka stok


  UPS INTEX 650VA IT-F650VA*

 • Marka INTEX
 • Modeli IT-F650VA
 • Kapaciteti (VA) 650 VA
 • Kapaciteti (Watt) 360 W
 • Koha e karikimit 4-6 orë
 • Kohëzgjatja e baterisë 60W 30 minuta
 • Kohëzgjatja e baterisë 90W 18 minuta
 • Numri i prizave 2

Kodi i produktit: UPS01E2L

6,290 L 7,490 L

S’ka stok

UPS INTEX 650VA IT-F650VA.

UPS, bateri e jashteme per kompjuterin tuaj. Garanton mbajtjen e kompjuterit te ndezur edhe gjate kohes qe shkeputet energjia elektrike.

E mbron nga tensioni i larte apo nga c’do lloj defekti elektrik. Ruani te gjitha dokumentet me te cilat po punoni edhe nese shkeputet energjia elektrike.

Cfarë është një UPS?

Një UPS zakonisht përdoret për të mbrojtur pajisjet siç janë kompjuterët, qendrat e të dhënave , pajisjet telekomunikuese ose pajisjet e tjera elektrike, ku një ndërprerje e papritur e energjisë mund të shkaktojë dëme fatale, ndërprerje serioze të energjisë të biznesit ose humbje të të dhënave.

Në mjediset e një biznesi UPS ka një rëndësi të madhe. Një UPS zakonisht mbron një kompjuter kundër katër problemeve të ndryshme të energjisë:

Rritje tensioni – Kur voltazhi në linjë është më i madh se sa duhet të jetë
Uljet e tensionit – Kur tensioni në linjë është më i vogël se sa duhet të jetë
Dështimi i plotë i energjisë – Koha kur ka ndërprerje të energjisë në rrjet ose në ndërtesë
Dallimet e frekuencës – Kur fuqia po lëkundet në diçka tjetër përveç 60 Hertz

UPS janë shumë më të zakonshme për përdorimin e shtëpive ose të biznesi. Pjesa e pasme e UPS-së do të ketë një ose më shumë priza që ofrojnë mundësin për të lidhur një ose më shumë pajisje.

Diçka tjetër për të kujtuar është se sa zhgënjyese është që kompjuteri juaj të fiket menjëherë kur energjia ikën qoftë edhe për disa sekonda. Të gjitha matrialet që ju keni punuar do te humbasin menjëherë dhe puna juaj do të shkoj kot.

UPS INTEX 650VA IT-F650VA E kuqe dhe e zeze

Disa nga specifikat e modelit UPS INTEX 650VA IT-F650VA

 • Marka INTEX
 • Modeli IT-F650VA
 • Kapaciteti (VA) 650 VA
 • Kapaciteti (Watt) 360 W
 • Koha e karikimit 4-6 orë
 • Kohëzgjatja e baterisë 60W 30 minuta
 • Kohëzgjatja e baterisë 90W 18 minuta
 • Numri i prizave 2
Kodi i produktit

UPS01E2L

Marka

INTEX

Modeli

IT-F650VA

Kapaciteti (VA)

650 VA

Kapaciteti (Watt)

360 W

Input Voltage

230 VAC

Output Voltage

230 VAC

Voltage Range

140-300 VAC

Koha e karikimit

4-6 orë

Kohëzgjatja e baterisë

60W 30 minuta 90W 18 minuta

Numri i prizave

2 priza

0.0 përgjithshëm
0
0
0
0
0

Vetëm klientët që kanë blerë këtë produkt mund të lënë një përshtypje. Nëse e ke blerë këtë produkt, ju lutemi te hyni në llogarinë tuaj dhe të lini komentin që dëshironi.

Ende nuk ka asnjë koment.