fbpx
-10%
,

Tri gra – Lisa Taddeo


  Tri gra – Lisa Taddeo

 • Formati Libër
 • Autori Lisa Taddeo
 • Përkthyesi Elda Gjana
 • Gjinia Biografi
 • Gjuha Shqip
 • Viti i publikimit 2023
 • Faqe 336
 • Shtëpia botuese Botart
 • ISBN 9789928341716

Kodi i produktit: LBP36

1,260 L 1,400 L

Megi, një vajzë shtatëmbëdhjetëvjeçare, nxënëse e shkollës së mesme në Dakotën e Veriut, gjoja ngatërrohet në një marrëdhënie dashurie me mësuesin e saj të anglishtes, i cili është i martuar; gjyqi penal që pasoi, e kthen përmbys komunitetin e tyre të qetë.

Sloana, një pronare e suksesshme restoranti në një zonë të veçantë të verilindjes së qytetit, i gëzohet martesës së lumtur me bashkëshortin e saj, të cilit i pëlqen ta shohë të shoqen duke bërë seks me burra dhe gra të tjera.

Përshëndetur si “një arritje mahnitëse” (Los Angeles Times) dhe “një libër tërheqës që eksploron dëshirën, zemërthyerjen dhe pasionet me të gjitha nuancat e tyre të pista dhe të ndërlikuara (Washington Post), Tri Gra e Lisa Taddeo-s ka magjepsur lexuesit, librashitësit e kritikët – si dhe kryeson listën e bestsellerëve në mbarë botën. Mbështetur në tetë vjet kërkime të gjithanshme, kjo “vepër magjepsëse e reportazhit letrar” (Atlantic) na njeh me tri gra të paharrueshme -dhe një shkrimtare të shquar – përvojat e të cilave na kujtojnë se nuk jemi vetëm.

REVIEWS

“Jashtëzakonisht intim… Lisa Taddeo kaloi tetë vjet duke hulumtuar dhe shkruar këtë libër novator… Ajo hedh dritë mbi një mister themelor, duke na treguar me fakte jetësore se ç’do të thotë të jesh grua në këtë botë”.

Entertainment Weekly

“Befasuese… një kryevepër letrare mbështetur në ngjarje të vërteta… Nuk më kujtohet hera e fundit, kur një libër më ka prekur kaq thellë sa Tri Gra”.

Elizabeth Gilbert, autore e City of Girls

Kodi i produktit: LBP36 Kategori: , Etiketa: , , , ,
Kodi i produktit

LBP36

Formati

Libër

Autori

Lisa Taddeo

Përkthyesi

Ruzhdi Totaj

Gjinia

Biografi

Gjuha

Shqip

Viti i publikimit

2023

Faqe

336

Shtëpia botuese

Botart

ISBN

9789928341716