fbpx
-13%
,

TONER HP CC533A KOMPATIBEL MAGENTA


    TONER HP CC533A KOMPATIBEL MAGENTA*

  • Modeli: HP CC533A MAGENTA
  • Numri i kopjeve: ± 3500 faqe
  • Përshtatur për modelet e printerave: HP Color LaserJet CM2320, HP Color LaserJet CM2320fxi, HP Color LaserJet CM2320n, HP Color LaserJet CM2320nf, HP Color LaserJet CP2020, HP Color LaserJet CP2025, HP Color LaserJet CP2025dn, HP Color LaserJet CP2025n.

Kodi i produktit: TK122A2T

2,590 L 2,990 L

TONER HP CC533A KOMPATIBEL MAGENTA
Modeli: HP CC533A MAGENTA. Numri i kopjeve: ± 3500 faqe. Përshtatur për modelet e printerave: HP Color LaserJet CM2320, HP Color LaserJet CM2320fxi, HP Color LaserJet CM2320n, HP Color LaserJet CM2320nf, HP Color LaserJet CP2020, HP Color LaserJet CP2025, HP Color LaserJet CP2025dn, HP Color LaserJet CP2025n.

TONER HP CC533A KOMPATIBEL MAGENTA

 

ÇFARË DUHET TË DINI KUR BLINI TONER?

Kuptimi i tonerave.

Toner OEM (Original Equipment Manufacturer) – Janë tonerat që prodhohen nga e njëjta kompani që ka prodhuar pajisjen, kështu që për shembull toneri i prodhuar nga Xerox do të përshkruhesh si toner OEM për një printer Xerox. Këto lloje të tonerave karakterizohen nga shtypja dhe besueshmëria e tyre me cilësi të lartë. Për këtë arsye ato zakonisht janë më të shtrenjta se të tjerët.

Toner Kompatibël – Janë toner të pajtueshëm, janë toner xhenerikë jo të markës që ka prodhuar pajisjen. Me një kosto më të ulët sesa tonerat OEM, duke i bërë ato një zgjedhje të shkëlqyeshme për konsumatorin duke kursyer shumë para. Sidoqoftë, një shënim kujdes: markat me cilësi të ulët mund të shkaktojnë probleme të performancës me pajisjet dhe të prodhojnë një cilësi më të ulët të shtypjes.

Toner të rindërtuar – Tonerat e rindërtuar shpesh ngatërrohen me toner kompatibël. Ato janë shumë të ngjashme, megjithatë, ekziston një ndryshim thelbësor. Tonerat e rindërtuar përdorin toner të rinovuar me pjesë të reja. Ato janë një zgjidhje me kosto efektive për shtypjen për ata që janë të vetëdijshëm për mjedisin.

Toner i rimbushur – Toneri i rimbushur gjithashtu ngatërrohen zakonisht me tonerin e rindërtuar. Rimbushja përfshinë zëvendësimin e pluhurit ose lëngut te bojës për ta kthyer atë në një gjendje pune. Rimbushja thjesht përfshinë rimbushjen e bojës. Edhe pse ky është opsioni më i lirë në krahasim me tonert OEM.

Ka akoma disa gjëra të tjera që duhet te dini për tonerat dhe bojën e printerit. Nëse jeni ende të interesuar të mësoni më shumë kliko këtu.

Shiko te specifikat e produktit nëse TONER HP CC533A KOMPATIBEL MAGENTA është modeli i tonerit që ju po kërkoni.

Kodi i produktit

TK122A2T

Modeli

HP CC533A MAGENTA

Numri i kopjeve

± 3500 faqe

Përdorimi

Përshtatur për modelet e printerave: HP Colour LaserJet CM2320, HP Colour LaserJet CM2320fxi, HP Colour LaserJet CM2320n, HP Colour LaserJet CM2320nf, HP Colour LaserJet CP2020, HP Colour LaserJet CP2025, HP Colour LaserJet CP2025dn, HP Colour LaserJet CP2025n.

Ngjyra

Magenta

Garancia

100%

Based on 0 reviews

0.0 overall
0
0
0
0
0

Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.

There are no reviews yet.