-10%
,

Shkelqimi dhe mjerimi i kurtizaneve – Honore De Balzak

Availability:

S’ka stok


  Shkelqimi dhe mjerimi i kurtizaneve – Honore De Balzak

 • Formati Libër
 • Autori Honore De Balzak
 • Përkthyesi Sotir Caci
 • Gjinia Roman
 • Gjuha Shqip
 • Viti i publikimit 2007
 • Faqe 464
 • Shtëpia botuese OMSCA-1
 • ISBN 9789994341054

Kodi i produktit: LBP38

1440 L 1600 L

S’ka stok

Ky roman është një eksplorim i detajuar i botës së nëndheshme të shoqërisë parisiene të shekullit të XIX, duke u fokusuar në jetën dhe përvojat e një të dënuari të pashëm dhe karizmatik, i cili përdor sharmin dhe zgjuarsinë e tij për të manipuluar dhe shfrytëzuar si të pasurit ashtu edhe të varfërit. Rrëfimi thellohet në aspektet më të errëta të natyrës njerëzore dhe shoqërisë, duke përfshirë lakminë, epshin, korrupsionin dhe abuzimin me pushtetin.

Kodi i produktit

LBP38

Formati

Libër

Autori

Honore De Balzak

Përkthyesi

Sotir Caci

Gjinia

Roman

Gjuha

Shqip

Viti i publikimit

2007

Faqe

464

Shtëpia botuese

OMSCA-1

ISBN

9789994341054