-10%
,

Sekreti i Helenes – Lucinda Riley


• Formati Libër
• Autori Lucinda Riley
• Përkthyesi Antonio Babliku
• Gjinia Roman
• Gjuha Shqip
• Viti i publikimit 2024
• Faqe 512
• Shtëpia botuese Dituria
• ISBN 9789928816030
• Kodi i produktit: LBP76

1,350 L 1,500 L

Një shtëpi magjike.
Dashuri dhe sekrete nën diellin e nxehtë të Qipros.

Thonë se kush qëndron në “Pandora” do të bjerë në dashuri.
Kanë kaluar më shumë se njëzet vjet qëkur Helena, atëherë pesëmbëdhjetë vjeçe, kaloi një verë të paharrueshme në ishullin e Qipros. Një vend i mahnitshëm, i rrethuar nga parcela të mëdha me ullinj dhe një det ngjyrë smeraldi, ku Helena ra në dashuri për herë të parë. Pas një karriere si balerinë klasike, ajo tani jeton në Londër me bashkëshortin Uilliam dhe tre fëmijët dhe, sigurisht, nuk i shkon nëpër mend se kumbari i saj, pas vdekjes, i ka lënë si trashëgimi “Pandorën”, një shtëpi madhështore dhe e mrekullueshme, që ngrihet në kodrat qipriote. Helena nuk i bën dot ballë tundimit për t’u kthyer në ishull me familjen, edhe pse e di se sekretet e shumta që ruan ai vend, ashtu si kutia e Pandorës në legjendë, mund të shkaktojë një stuhi mbi të gjithë. Dhe sidomos mbi djalin e saj trembëdhjetëvjeçar Aleksin, i ndjeshëm dhe rebel, për të kaluarën e të cilit gjithmonë ka heshtur…

Këtë herë Lucinda Riley na merr me vete në një nga ishujt më magjepsës të Mesdheut, duke na dhuruar një tjetër histori plot të papritura, sekrete, emocione…

Kodi i produktit: LBP76 Kategori: , Etiketa: , , , ,
Kodi i produktit

LBP76

Formati

Libër

Autori

Lucinda Riley

Përkthyesi

Mira Meksi

Gjinia

Roman

Gjuha

Shqip

Viti i publikimit

2024

Faqe

512

Shtëpia botuese

Dituria

ISBN

9789928391964