fbpx
-10%
,

Rikthimi i familjes Lamb – Lisa Jewell


• Formati Libër
• Autori Lisa Jewell
• Përkthyesi –
• Gjinia Roman
• Viti i publikimit 2023
• Faqe 368
• Shtëpia botuese Living
• ISBN 9789928338839
• Kodi i produktit: LBP107

1,080 L 1,200 L

Një roman i ndërlikuar dhe prekës për martesat problematike, familjet e ndara dhe obsesionet vdekjeprurëse.

Një mëngjes, në brigjet e Tamizit, detektivi Samuel Ousu thirret në skenën e një zbulimi të tmerrshëm. Kur dërgon provat për ekzaminim, mëson se eshtrat e jetura lidhen me një rast të tridhjetë viteve më parë dhe gjetjen e tre trupave të pajetë në dyshemenë e kuzhinës në një shtëpi në Çelsi.

Edhe Rejçëll Rimeri ka marrë një lajm tronditës: i shoqi, Majkëll Rimeri është gjetur i vdekur në bodrumin e shtëpisë së tij në Francë. Të gjitha shenjat dëshmojnë për një vrasje dhe policia franceze ka nevojë që ajo të shkojë urgjentisht për t’iu përgjigjur pyetjeve për Majkëllin dhe të kaluarën e tij, mbi të cilat ajo nuk dëshiron të hedhë dritë.

Pasi u largua nga Londra tridhjetë vjet më parë në vazhdën e një tragjedie të tmerrshme, Lusi Lambi më në fund po kthehet në shtëpi. Ndërsa sistemohet bashkë me fëmijët dhe është gati të blejë shtëpinë e saj të parë, i vëllai niset për të gjetur dikë nga e shkuara, kujtimi i të cilit përndjek të tashmen e tyre.

Ndërsa të gjithë garojnë për të zbuluar përgjigjet e këtyre mistereve të ndërlikuara, do të zbulojnë se janë të lidhur në mënyra që s’mund t’i imagjinonin kurrë.

Kodi i produktit: LBP107 Kategori: , Etiketa: , , ,
Kodi i produktit

LBP107

Formati

Libër

Autori

Lisa Jewell

Përkthyesi

Gjinia

Roman

Gjuha

Shqip

Viti i publikimit

2023

Faqe

368

Shtëpia botuese

Living

ISBN

9789928338839