-14%

PRINTER XEROX WORKCENTRE 3025BI MULTIFUNKSIONAL MONOCHROME LASER


  PRINTER XEROX WORKCENTRE 3025BI MULTIFUNKSIONAL MONOCHROME LASER

 • Marka: XEROX
 • Modeli: WORKCENTRE 3025BI
 • Funksione: Fotokopje, Printer, Skaner, Fax
 • Lloji i printimit: Monochrome (Bardh e Zi)
 • Shpejtesi printimi: 21 ppm (faqe per minut)
 • Rezolucioni i printimit: 1,200 x 1,200 dpi
 • Cikli i bojes: 1,500 faqe
 • Rekomandimi mujor: 100 – 2,000 faqe
 • ADF: JO

Kodi i produktit: PR010E2L

24,990 L 28,990 L

PRINTER XEROX WORKCENTRE 3025BI MULTIFUNKSIONAL MONOCHROME LASER
Marka: XEROX, Modeli: WORKCENTRE 3025BI, Funksione: Fotokopje, Printer, Skaner, Fax Lloji i printimit: Monochrome (Bardh e Zi), Shpejtesi printimi: 21 ppm (faqe per minut), Rezolucioni i printimit: 1,200 x 1,200 dpi, Cikli i bojes: 1,500 faqe total, Rekomandimi mujor: 100 – 2,000 faqe, ADF: Jo

PRINTER XEROX WORKCENTRE 3025BI MULTIFUNKSIONAL MONOCHROME LASER

ÇFARË DUHET TË DINI KUR BLINI NJË PRINTER?

A po kërkoni për të blerë një printer? Me kaq shumë modele të ndryshme, është e vështirë të dini se cili është i duhuri për nevojat tuaja. Për tu siguruar që nuk pendoheni për blerjen tuaj, këtu janë disa gjëra që duhet të merrni parasysh përpara se të blini një printer.

1. Mos shpenzoni shumë

Kostoja e printerëve ndryshon shumë. Natyrisht, nuk duhet të shpenzoni më shumë sesa mund të përballoni pajisjen tuaj të re.

Sidoqoftë, çështja e buxhetit për një printer shkon më thellë se kostoja e saj kryesore. Ju gjithashtu duhet të merrni parasysh çmimin e vazhdueshëm të bojës kur ajo te mbaroj.

Është e zakonshme që printerat më të lirë të kenë disa nga bojërat më të shtrenjta; është se si prodhuesit i bëjnë paratë e tyre. Pra, para se të blini një printer, bëni disa hulumtime në internet. Sigurohuni që çmimi i tonerit të zëvendësimit të jetë në përputhje me modelet e tjera në një pikë të ngjashme çmimi.

Vlen gjithashtu të kontrolloni nëse mund të merrni tonera ose boje të palëve të treta për printerin tuaj dhe nëse mund të perdorni toner kompatibël ose te rimbushur. Jini të vetëdijshëm që përdorimi i ketyre tonerave të bojës mund të anulojë garancinë tuaj.

2. Lloji i bojës

Ekzistojnë tre konfigurime të zakonshme të tonerave.

a- Dy tonera boje: Një toner i zi dhe një toner ngjyrash.
b- Katër tonera boje: Një toner të zezë dhe tre toner të veçantë për cyan, magenta dhe yellow. Ky është modeli me ngjyra CMYK.
c- Inkjet: Në vend që të përdor toner, printeri e përdor bojën e tij nga kuti të mëdha, të jo ose që rimbushen.

Ka akoma disa gjëra të tjera që duhet të dini për printerat. Nëse jeni ende të interesuar të mësoni më shumë kliko këtu.

Shiko te specifikat e produktit nëse PRINTER XEROX WORKCENTRE 3025BI MULTIFUNKSIONAL MONOCHROME LASER është modeli i printerit që ju po kërkoni.

Kodi i produktit

PR010E2L

Marka

XEROX

Modeli

WORKCENTRE 3025BI

Funksione

All-in-one Printer, Fotokopje, Skaner, Fax

Teknologji printimi

Laser

Lloji i printimit

Monochrome (Bardh e Zi)

Duplex

Manual duplex

ADF

JO

Shpejtësi kopjimi

21 cpm (kopje per minut)

Rezolucioni i kopjimit

600 x 600 dpi

Shpejtësi printimi

21 ppm (faqe per minut)

Rezolucioni i printimit

1,200 x 1,200 dpi, 600 x 600 dpi

Rezolucioni i skanimit

1,200 x 1,200 dpi, 600 x 600 dpi

Formati i letrës

A4, A5, B5, Envelopes

Pesha e letrës

60 – 163 g/m²

Memorie standarde

128MB

Cikli i bojës

1,500 faqe

Cikli mujor

15,000 faqe

Rekomandimi mujor

100 – 2,000 faqe

Kodi i tonerit

Xerox 3025 Black

Lidhjet

USB, WIRELESS

Sistemi që lidhet

Windows 10, Windows 7, Windows 8

Ngjyra

E bardhë me blu

Garancia

1 Vit

Based on 0 reviews

0.0 overall
0
0
0
0
0

Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.

There are no reviews yet.