fbpx
-7%

PRINTER LEXMARK MB2236adw ALL-IN-ONE LASERJET MONOCHROME


  PRINTER LEXMARK MB2236adw ALL-IN-ONE LASERJET MONOCHROME

 • Marka: LEXMARK
 • Modeli: MB2236adw
 • Funksione: Fotokopje, Printer, Skaner, Fax
 • Lloji i printimit: Monochrome (Bardh e Zi)
 • Shpejtesi printimi: 36 ppm (faqe per minut)
 • Rezolucioni i printimit: 2400 x 600 dpi
 • Cikli i bojes: 3,000 faqe
 • Rekomandimi mujor: 250 – 2,500 faqe
 • ADF: PO

Kodi i produktit: PR012E2L

39,900 L 42,900 L

PRINTER LEXMARK MB2236adw ALL-IN-ONE LASERJET MONOCHROME

PRINTER LEXMARK MB2236adw ALL-IN-ONE LASERJET MONOCHROME

ÇFARË DUHET TË DINI KUR BLINI NJË PRINTER?

A po kërkoni për të blerë një printer? Me kaq shumë modele të ndryshme, është e vështirë të dini se cili është i duhuri për nevojat tuaja. Për tu siguruar që nuk pendoheni për blerjen tuaj, këtu janë disa gjëra që duhet të merrni parasysh përpara se të blini një printer.

1. Mos shpenzoni shumë

Kostoja e printerëve ndryshon shumë. Natyrisht, nuk duhet të shpenzoni më shumë sesa mund të përballoni pajisjen tuaj të re.

Sidoqoftë, çështja e buxhetit për një printer shkon më thellë se kostoja e saj kryesore. Ju gjithashtu duhet të merrni parasysh çmimin e vazhdueshëm të bojës kur ajo te mbaroj.

Është e zakonshme që printerat më të lirë të kenë disa nga bojërat më të shtrenjta; është se si prodhuesit i bëjnë paratë e tyre. Pra, para se të blini një printer, bëni disa hulumtime në internet. Sigurohuni që çmimi i tonerit të zëvendësimit të jetë në përputhje me modelet e tjera në një pikë të ngjashme çmimi.

Vlen gjithashtu të kontrolloni nëse mund të merrni tonera ose boje të palëve të treta për printerin tuaj dhe nëse mund të perdorni toner kompatibël ose te rimbushur. Jini të vetëdijshëm që përdorimi i ketyre tonerave të bojës mund të anulojë garancinë tuaj.

2. Lloji i bojës

Ekzistojnë tre konfigurime të zakonshme të tonerave.

a- Dy tonera boje: Një toner i zi dhe një toner ngjyrash.
b- Katër tonera boje: Një toner të zezë dhe tre toner të veçantë për cyan, magenta dhe yellow. Ky është modeli me ngjyra CMYK.
c- Inkjet: Në vend që të përdor toner, printeri e përdor bojën e tij nga kuti të mëdha, të jo ose që rimbushen.

Ka akoma disa gjëra të tjera që duhet të dini për printerat. Nëse jeni ende të interesuar të mësoni më shumë kliko këtu.

Shiko te specifikat e produktit nëse PRINTER LEXMARK MB2236adw ALL-IN-ONE LASERJET MONOCHROME
është modeli i printerit që ju po kërkoni.

Kodi i produktit

PR012E2L

Marka

LEXMARK

Modeli

MB2236adw

Funksione

All-in-one Printer, Fotokopje, Skaner, Fax

Teknologji printimi

Laser

Lloji i printimit

Monochrome (Bardh e Zi)

Duplex

PO

ADF

PO

Shpejtësi kopjimi

36 cpm (kopje per minut)

Rezolucioni i kopjimit

600 x 600 dpi

Shpejtësi printimi

36 ppm (faqe per minut)

Rezolucioni i printimit

1200 x 600 dpi, 2400 x 600 dpi, 300 x 300 dpi, 600 x 600 dpi

Rezolucioni i skanimit

600 x 600 dpi

Formati i letrës

9 Envelope, A4, A5, A6, B5, C5, Envelopes, Executive, Folio, JIS-B5, Legal, Oficio

Pesha e letrës

60 – 163 g/m²

Memorie standarde

512MB

Cikli i bojës

3,000 faqe

Cikli mujor

30,000 faqe

Rekomandimi mujor

250 – 2500 faqe

Kodi i tonerit

LEXMARK B222H00 BLACK

Lidhjet

1x LAN, USB, WIRELESS

Sistemi që lidhet

Windows 10, Windows 7, Windows 8

Ngjyra

E bardhë me të zezë

Garancia

1 Vit

Based on 0 reviews

0.0 overall
0
0
0
0
0

Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.

There are no reviews yet.