fbpx
-10%

PRINTER HP LASERJET PRO M203dn MONOCHROME LASER


    PRINTER HP LASERJET PRO M203dn MONOCHROME LASER

  • Marka: HP
  • Modeli: LASERJET PRO M203dn
  • Funksione: Printer
  • Lloji i printimit: Laser Monochrome
  • Shpejtesi printimi: 30 ppm (faqe per minut)
  • Rezolucioni i printimit: 1,200 x 1,200 dpi

Kodi i produktit: PR005E2L

31,500 L 34,990 L

PRINTER HP LASERJET PRO M203dn MONOCHROME LASER
Marka: HP, Modeli: LASERJET PRO M203dn, Funksione: Printer, Lloji i printimit: Monochrome (Bardh e Zi), Shpejtesi printimi: 30 ppm (faqe per minut),Rezolucioni i printimit: 1,200 x 1,200 dpi.

PRINTER HP LASERJET PRO M203dn MONOCHROME LASER

ÇFARË DUHET TË DINI KUR BLINI NJË PRINTER?

A po kërkoni për të blerë një printer? Me kaq shumë modele të ndryshme, është e vështirë të dini se cili është i duhuri për nevojat tuaja. Për tu siguruar që nuk pendoheni për blerjen tuaj, këtu janë disa gjëra që duhet të merrni parasysh përpara se të blini një printer.

1. Mos shpenzoni shumë

Kostoja e printerëve ndryshon shumë. Natyrisht, nuk duhet të shpenzoni më shumë sesa mund të përballoni pajisjen tuaj të re.

Sidoqoftë, çështja e buxhetit për një printer shkon më thellë se kostoja e saj kryesore. Ju gjithashtu duhet të merrni parasysh çmimin e vazhdueshëm të bojës kur ajo te mbaroj.

Është e zakonshme që printerat më të lirë të kenë disa nga bojërat më të shtrenjta; është se si prodhuesit i bëjnë paratë e tyre. Pra, para se të blini një printer, bëni disa hulumtime në internet. Sigurohuni që çmimi i tonerit të zëvendësimit të jetë në përputhje me modelet e tjera në një pikë të ngjashme çmimi.

Vlen gjithashtu të kontrolloni nëse mund të merrni tonera ose boje të palëve të treta për printerin tuaj dhe nëse mund të perdorni toner kompatibël ose te rimbushur. Jini të vetëdijshëm që përdorimi i ketyre tonerave të bojës mund të anulojë garancinë tuaj.

2. Lloji i bojës

Ekzistojnë tre konfigurime të zakonshme të tonerave.

a- Dy tonera boje: Një toner i zi dhe një toner ngjyrash.
b- Katër tonera boje: Një toner të zezë dhe tre toner të veçantë për cyan, magenta dhe yellow. Ky është modeli me ngjyra CMYK.
c- Inkjet: Në vend që të përdor toner, printeri e përdor bojën e tij nga kuti të mëdha, të jo ose që rimbushen.

Ka akoma disa gjëra të tjera që duhet të dini për printerat. Nëse jeni ende të interesuar të mësoni më shumë kliko këtu.

Shiko te specifikat e produktit nëse PRINTER HP LASERJET PRO M203dn MONOCHROME LASER/strong> është modeli i printerit që ju po kërkoni.

Kodi i produktit

PR005E2L

Marka

HP

Modeli

LASERJET PRO M203dn

Funksione

Printer

Teknologji printimi

Laser

Lloji i printimit

Monochrome (Bardh e Zi)

Duplex

PO

ADF

JO

Shpejtësi printimi

30 ppm (faqe per minut)

Rezolucioni i printimit

1,200 x 1,200 dpi, 600 x 600 dpi

Formati i letrës

A4, A5, A6, B5

Pesha e letrës

60 – 163 g/m²

Cikli i bojës

1,000 faqe

Cikli mujor

30,000 faqe

Kodi i tonerit

HP 30A, HP 30X

Lidhjet

1x LAN, USB

Sistemi që lidhet

Linux, Mac OS X 10.10, Mac OS X 10.11, Mac OS X 10.12, Windows 10, Windows 7, Windows 8

Ngjyra

E bardhë

Garancia

1 Vit

0.0 përgjithshëm
0
0
0
0
0

Vetëm klientët që kanë blerë këtë produkt mund të lënë një përshtypje. Nëse e ke blerë këtë produkt, ju lutemi te hyni në llogarinë tuaj dhe të lini komentin që dëshironi.

Ende nuk ka asnjë koment.