fbpx
-17%

PRINTER HP LASERJET PRO M15a MONOCHROME LASER

Availability:

S’ka stok


    PRINTER HP LASERJET PRO M15a MONOCHROME LASER

  • Marka: HP
  • Modeli: LASERJET PRO M15a
  • Funksione: Printer
  • Lloji i printimit: Laser Monochrome
  • Shpejtesi printimi: 18 ppm (faqe per minut)
  • Rezolucioni i printimit: 600 x 600 dpi

Kodi i produktit: PR003E2L

9,990 L 11,990 L

S’ka stok

PRINTER HP LASERJET PRO M15a MONOCHROME LASER
Marka: HP, Modeli: LASERJET PRO M15a, Funksione: Printer, Lloji i printimit: Monochrome (Bardh e Zi), Shpejtesi printimi: 18 ppm (faqe per minut),Rezolucioni i printimit: 600 x 600 dpi.

PRINTER HP LASERJET PRO M15a MONOCHROME LASER

ÇFARË DUHET TË DINI KUR BLINI NJË PRINTER?

A po kërkoni për të blerë një printer? Me kaq shumë modele të ndryshme, është e vështirë të dini se cili është i duhuri për nevojat tuaja. Për tu siguruar që nuk pendoheni për blerjen tuaj, këtu janë disa gjëra që duhet të merrni parasysh përpara se të blini një printer.

1. Mos shpenzoni shumë

Kostoja e printerëve ndryshon shumë. Natyrisht, nuk duhet të shpenzoni më shumë sesa mund të përballoni pajisjen tuaj të re.

Sidoqoftë, çështja e buxhetit për një printer shkon më thellë se kostoja e saj kryesore. Ju gjithashtu duhet të merrni parasysh çmimin e vazhdueshëm të bojës kur ajo te mbaroj.

Është e zakonshme që printerat më të lirë të kenë disa nga bojërat më të shtrenjta; është se si prodhuesit i bëjnë paratë e tyre. Pra, para se të blini një printer, bëni disa hulumtime në internet. Sigurohuni që çmimi i tonerit të zëvendësimit të jetë në përputhje me modelet e tjera në një pikë të ngjashme çmimi.

Vlen gjithashtu të kontrolloni nëse mund të merrni tonera ose boje të palëve të treta për printerin tuaj dhe nëse mund të perdorni toner kompatibël ose te rimbushur. Jini të vetëdijshëm që përdorimi i ketyre tonerave të bojës mund të anulojë garancinë tuaj.

2. Lloji i bojës

Ekzistojnë tre konfigurime të zakonshme të tonerave.

a- Dy tonera boje: Një toner i zi dhe një toner ngjyrash.
b- Katër tonera boje: Një toner të zezë dhe tre toner të veçantë për cyan, magenta dhe yellow. Ky është modeli me ngjyra CMYK.
c- Inkjet: Në vend që të përdor toner, printeri e përdor bojën e tij nga kuti të mëdha, të jo ose që rimbushen.

Ka akoma disa gjëra të tjera që duhet të dini për printerat. Nëse jeni ende të interesuar të mësoni më shumë kliko këtu.

Shiko te specifikat e produktit nëse PRINTER HP LASERJET PRO M15a MONOCHROME LASER/strong> është modeli i printerit që ju po kërkoni.

Kodi i produktit

PR003E2L

Marka

HP

Modeli

LASERJET PRO M15a

Funksione

Printer

Teknologji printimi

Laser

Lloji i printimit

Monochrome (Bardh e Zi)

Duplex

Manual duplex

ADF

JO

Shpejtësi printimi

18 ppm (faqe per minut)

Rezolucioni i printimit

600 x 600 dpi

Formati i letrës

A4, A5, B5

Pesha e letrës

65 – 120 g/m²

Cikli i bojës

1,000 faqe

Cikli mujor

8,000 faqe

Kodi i tonerit

HP 44A, HP CF244A

Lidhjet

USB

Sistemi që lidhet

Linux, Mac OS X 10.11, Mac OS X 10.12, Mac OS X 10.13.x, Windows

Ngjyra

E bardhë

Garancia

1 Vit

Based on 0 reviews

0.0 overall
0
0
0
0
0

Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.

There are no reviews yet.