fbpx
-7%

PRINTER HP DESKJET 2320 ALL-IN-ONE COLOR

Availability:

S’ka stok


  PRINTER HP DESKJET 2320 ALL-IN-ONE COLOR

 • Marka: HP
 • Modeli: DESKJET 2320 ALL-IN-ONE
 • Funksione: Fotokopje, Printer, Skaner
 • Lloji i printimit: Color (Me ngjyra)
 • Shpejtesi printimi: 7.5 ppm (faqe per minut)
 • Rezolucioni i printimit: 1,200 x 1,200 dpi
 • Cikli i bojes: 200 faqe
 • Rekomandimi mujor: 100 – 2,000 faqe
 • ADF: JO

Kodi i produktit: PR011E2L

6,490 L 6,990 L

S’ka stok

PRINTER HP DESKJET 2320 ALL-IN-ONE COLOR
Marka: HP, Modeli: DESKJET 2320, Funksione: Fotokopje, Printer, Skaner. Lloji i printimit: Color (Me ngjyra), Shpejtesi printimi: 7.5 ppm (faqe per minut), Rezolucioni i printimit: 1,200 x 1,200 dpi, Cikli i bojes: 200 faqe total, Rekomandimi mujor: 50 – 100 faqe, ADF: Jo

PRINTER HP DESKJET 2320 ALL-IN-ONE COLOR

ÇFARË DUHET TË DINI KUR BLINI NJË PRINTER?

A po kërkoni për të blerë një printer? Me kaq shumë modele të ndryshme, është e vështirë të dini se cili është i duhuri për nevojat tuaja. Për tu siguruar që nuk pendoheni për blerjen tuaj, këtu janë disa gjëra që duhet të merrni parasysh përpara se të blini një printer.

1. Mos shpenzoni shumë

Kostoja e printerëve ndryshon shumë. Natyrisht, nuk duhet të shpenzoni më shumë sesa mund të përballoni pajisjen tuaj të re.

Sidoqoftë, çështja e buxhetit për një printer shkon më thellë se kostoja e saj kryesore. Ju gjithashtu duhet të merrni parasysh çmimin e vazhdueshëm të bojës kur ajo te mbaroj.

Është e zakonshme që printerat më të lirë të kenë disa nga bojërat më të shtrenjta; është se si prodhuesit i bëjnë paratë e tyre. Pra, para se të blini një printer, bëni disa hulumtime në internet. Sigurohuni që çmimi i tonerit të zëvendësimit të jetë në përputhje me modelet e tjera në një pikë të ngjashme çmimi.

Vlen gjithashtu të kontrolloni nëse mund të merrni tonera ose boje të palëve të treta për printerin tuaj dhe nëse mund të perdorni toner kompatibël ose te rimbushur. Jini të vetëdijshëm që përdorimi i ketyre tonerave të bojës mund të anulojë garancinë tuaj.

2. Lloji i bojës

Ekzistojnë tre konfigurime të zakonshme të tonerave.

a- Dy tonera boje: Një toner i zi dhe një toner ngjyrash.
b- Katër tonera boje: Një toner të zezë dhe tre toner të veçantë për cyan, magenta dhe yellow. Ky është modeli me ngjyra CMYK.
c- Inkjet: Në vend që të përdor toner, printeri e përdor bojën e tij nga kuti të mëdha, të jo ose që rimbushen.

Ka akoma disa gjëra të tjera që duhet të dini për printerat. Nëse jeni ende të interesuar të mësoni më shumë kliko këtu.

Shiko te specifikat e produktit nëse PRINTER HP DESKJET 2320 ALL-IN-ONE COLOR është modeli i printerit që ju po kërkoni.

Kodi i produktit

PR011E2L

Marka

HP

Modeli

DESKJET 2320

Funksione

All-in-one Printer, Fotokopje, Skaner

Teknologji printimi

DeskJet

Lloji i printimit

Color (Me ngjyra)

Duplex

Manual duplex

ADF

JO

Shpejtësi kopjimi

7.5 cpm (kopje per minut)

Rezolucioni i kopjimit

600 x 600 dpi

Shpejtësi printimi

7.5 ppm (faqe per minut)

Rezolucioni i printimit

1,200 x 1,200 dpi

Rezolucioni i skanimit

1,200 x 1,200 dpi

Formati i letrës

A4, A5, B5, Envelopes

Pesha e letrës

60 – 163 g/m²

Memorie standarde

128MB

Cikli i bojës

200 faqe

Cikli mujor

1,000 faqe

Rekomandimi mujor

50 – 100 faqe

Kodi i tonerit

HP 305 Black, HP 305 Color

Lidhjet

USB

Sistemi që lidhet

Windows 10, Windows 7

Ngjyra

E bardhë

Garancia

1 Vit

Based on 0 reviews

0.0 overall
0
0
0
0
0

Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.

There are no reviews yet.