-10%
,

PRINTER CANON PIXMA TS705 INKJET COLOR


    PRINTER CANON PIXMA TS705 INKJET COLOR*

  • Marka: CANON
  • Modeli: PIXMA TS705
  • Funksione: Printer
  • Lloji i printimit: Inkjet Color (Me ngjyra)
  • Shpejtesi printimi: 15 ipm (imazhe per minut)
    Shpejtesi printimi color: 10 ipm (imazhe per minut)
  • Rezolucioni i printimit: 4800 x 1200 dpi

Kodi i produktit: PR0001A2M

17,900 L 19,990 L

PRINTER CANON PIXMA TS705 INKJET COLOR
Marka: CANON, Modeli: PIXMA TS705, Funksione: Printer, Lloji i printimit: Inkjet Color (Me ngjyra), Shpejtesi printimi: 15 ipm (imazhe per minut), Shpejtesi printimi color: 10 ipm (imazhe per minut), Rezolucioni i printimit: 4800 x 1200 dpi.

PRINTER CANON PIXMA TS705 INKJET COLOR

ÇFARË DUHET TË DINI KUR BLINI NJË PRINTER?

A po kërkoni për të blerë një printer? Me kaq shumë modele të ndryshme, është e vështirë të dini se cili është i duhuri për nevojat tuaja. Për tu siguruar që nuk pendoheni për blerjen tuaj, këtu janë disa gjëra që duhet të merrni parasysh përpara se të blini një printer.

1. Mos shpenzoni shumë

Kostoja e printerëve ndryshon shumë. Natyrisht, nuk duhet të shpenzoni më shumë sesa mund të përballoni pajisjen tuaj të re.

Sidoqoftë, çështja e buxhetit për një printer shkon më thellë se kostoja e saj kryesore. Ju gjithashtu duhet të merrni parasysh çmimin e vazhdueshëm të bojës kur ajo te mbaroj.

Është e zakonshme që printerat më të lirë të kenë disa nga bojërat më të shtrenjta; është se si prodhuesit i bëjnë paratë e tyre. Pra, para se të blini një printer, bëni disa hulumtime në internet. Sigurohuni që çmimi i tonerit të zëvendësimit të jetë në përputhje me modelet e tjera në një pikë të ngjashme çmimi.

Vlen gjithashtu të kontrolloni nëse mund të merrni tonera ose boje të palëve të treta për printerin tuaj dhe nëse mund të perdorni toner kompatibël ose te rimbushur. Jini të vetëdijshëm që përdorimi i ketyre tonerave të bojës mund të anulojë garancinë tuaj.

2. Lloji i bojës

Ekzistojnë tre konfigurime të zakonshme të tonerave.

a- Dy tonera boje: Një toner i zi dhe një toner ngjyrash.
b- Katër tonera boje: Një toner të zezë dhe tre toner të veçantë për cyan, magenta dhe yellow. Ky është modeli me ngjyra CMYK.
c- Inkjet: Në vend që të përdor toner, printeri e përdor bojën e tij nga kuti të mëdha, të jo ose që rimbushen.

Ka akoma disa gjëra të tjera që duhet të dini për printerat. Nëse jeni ende të interesuar të mësoni më shumë kliko këtu.

Shiko te specifikat e produktit nëse PRINTER CANON PIXMA TS705 INKJET COLOR është modeli i printerit që ju po kërkoni.

Kodi i produktit

PR0001A2M

Marka

CANON

Modeli

PIXMA TS705

Funksione

Printer

Teknologji printimi

Ink

Lloji i printimit

Color (Me ngjyra)

Duplex

PO

ADF

JO

Shpejtësi printimi

15 ipm (imazhe per minut)

Shpejtësi printimi color

10 ipm (imazhe per minut)

Rezolucioni i printimit

4,800 x 1,200 dpi

Formati i letrës

A4, A5, B5

Pesha e letrës

300 g/m², 60 – 163 g/m²

Cikli i bojës

200 faqe

Cikli i bojës color

236 faqe Magenta, 257 faqe Cyan, 257 faqe Yellow

Kodi i tonerit

CLI-581BK Black, PGI-580PGBK Pigment Black

Kodi i tonerit color

CLI-581C Cyan, CLI-581M Magenta, CLI-581Y Yellow

Lidhjet

LAN, USB, WIRELESS

Sistemi që lidhet

Android, iOS, Mac OS 10.14, Mac OS X 10.10.5, Mac OS X 10.11, Mac OS X 10.12, Windows, Windows 10, Windows 10 Mobile, Windows 7, Windows 8

Ngjyra

E zezë

Garancia

2 Vite

Based on 0 reviews

0.0 overall
0
0
0
0
0

Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.

There are no reviews yet.