, ,

PRINTER BROTHER MFC-J3930DW INK COLOR

Availability:

S’ka stok


  PRINTER BROTHER MFC-J3930DW INK COLOR*

 • Marka: BROTHER
 • Modeli: MFC-J3930DW
 • Funksione: Fotokopje, Printer, Skaner, Fax
 • Lloji i printimit: InkJet Color (Me ngjyra)
 • Shpejtesi printimi: 22 ipm (imazhe per minut)
 • Shpejtesi printimi color: 20 ipm (imazhe per minut)
 • Rezolucioni i printimit: 1200 × 4800 dpi
 • Cikli i bojes: 4500 faqe total
 • Rekomandimi mujor: 150 – 4000 faqe
 • Duplex: PO
 • ADF: PO
 • Formati i letres: Suporton A3

Kodi i produktit: PR0006A2M

34,990 L

S’ka stok

PRINTER BROTHER MFC-J3930DW INK COLOR
Marka: BROTHER, Modeli: MFC-J3930DW, Funksione: Fotokopje, Printer, Skaner, Fax, Lloji i printimit: InkJet Color (Me ngjyra), Shpejtesi printimi: 22 ipm (imazhe per minut), Shpejtesi printimi color: 20 ipm (imazhe per minut), Rezolucioni i printimit: 1200 × 4800 dpi, Cikli i bojes: 4500 faqe total, Rekomandimi mujor: 150 – 4000 faqe, Duplex: PO, ADF: PO, Formati i letres: Suporton A3.
PRINTER BROTHER MFC-J3930DW INK COLOR

ÇFARË DUHET TË DINI KUR BLINI NJË PRINTER?

A po kërkoni për të blerë një printer? Me kaq shumë modele të ndryshme, është e vështirë të dini se cili është i duhuri për nevojat tuaja. Për tu siguruar që nuk pendoheni për blerjen tuaj, këtu janë disa gjëra që duhet të merrni parasysh përpara se të blini një printer.

1. Mos shpenzoni shumë

Kostoja e printerëve ndryshon shumë. Natyrisht, nuk duhet të shpenzoni më shumë sesa mund të përballoni pajisjen tuaj të re.

Sidoqoftë, çështja e buxhetit për një printer shkon më thellë se kostoja e saj kryesore. Ju gjithashtu duhet të merrni parasysh çmimin e vazhdueshëm të bojës kur ajo te mbaroj.

Është e zakonshme që printerat më të lirë të kenë disa nga bojërat më të shtrenjta; është se si prodhuesit i bëjnë paratë e tyre. Pra, para se të blini një printer, bëni disa hulumtime në internet. Sigurohuni që çmimi i tonerit të zëvendësimit të jetë në përputhje me modelet e tjera në një pikë të ngjashme çmimi.

Vlen gjithashtu të kontrolloni nëse mund të merrni tonera ose boje të palëve të treta për printerin tuaj dhe nëse mund të perdorni toner kompatibël ose te rimbushur. Jini të vetëdijshëm që përdorimi i ketyre tonerave të bojës mund të anulojë garancinë tuaj.

2. Lloji i bojës

Ekzistojnë tre konfigurime të zakonshme të tonerave.

a- Dy tonera boje: Një toner i zi dhe një toner ngjyrash.
b- Katër tonera boje: Një toner të zezë dhe tre toner të veçantë për cyan, magenta dhe yellow. Ky është modeli me ngjyra CMYK.
c- Inkjet: Në vend që të përdor toner, printeri e përdor bojën e tij nga kuti të mëdha, të jo ose që rimbushen.

Ka akoma disa gjëra të tjera që duhet të dini për printerat. Nëse jeni ende të interesuar të mësoni më shumë kliko këtu.

Shiko te specifikat e produktit nëse PRINTER BROTHER MFC-J3930DW INK COLOR është modeli i printerit që ju po kërkoni.

Kodi i produktit

PR0006A2M

Marka

BROTHER

Modeli

MFC-J3930DW

Funksione

All-in-one Printer, Fotokopje, Skaner, Fax

Teknologji printimi

Ink

Lloji i printimit

Color (Me ngjyra)

Duplex

PO

ADF

PO

Shpejtësi kopjimi

22 ipm (imazhe per minut)

Rezolucioni i kopjimit

1,200 × 4,800 dpi

Shpejtësi printimi

22 ipm (imazhe per minut)

Shpejtësi printimi color

20 ipm (imazhe per minut)

Rezolucioni i printimit

1,200 × 4,800 dpi

Rezolucioni i skanimit

19,200 x 19,200 dpi

Formati i letrës

A3, A4, A5, Folio, India Legal, Ledger, Legal, Letter, Mexico Legal

Pesha e letrës

80 g/m²

Memorie standarde

256MB

Cikli i bojës

3,000 faqe

Cikli i bojës color

1,500 faqe Tri-Color

Cikli mujor

4,500 faqe

Rekomandimi mujor

150 – 4,000 faqe

Kodi i tonerit

LC3619XLBK Black

Kodi i tonerit color

LC3619XLC Cyan, LC3619XLM Magenta, LC3619XLY Yellow

Lidhjet

1x LAN, USB

Sistemi që lidhet

Mac OS X 10.10.x, Mac OS X 10.11.x, Mac OS X 10.9.5, Windows, Windows 10, Windows 7, Windows 8

Ngjyra

E zezë

Garancia

1 Vit

Based on 0 reviews

0.0 overall
0
0
0
0
0

Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.

There are no reviews yet.