-12%
, ,

PRINTER BROTHER DCP-L2552DN LASERJET BW

Disponueshmëria:

S’ka stok


  PRINTER BROTHER DCP-L2552DN LASERJET BW*

 • Marka: BROTHER
 • Modeli: DCP-L2552DN
 • Funksione: Fotokopje, Printer, Skaner
 • Lloji i printimit: Monochrome (Bardh e Zi)
 • Shpejtesi printimi: 34 ppm (faqe per minut)
 • Rezolucioni i printimit: 1200 x 1200 dpi
 • Cikli i bojes: 1200 faqe total
 • Rekomandimi mujor: 150 – 2000 faqe
 • ADF: PO

Kodi i produktit: PR0007A2M

29990 L 33990 L

S’ka stok

PRINTER BROTHER DCP-L2552DN LASERJET BW
Marka: BROTHER, Modeli: DCP-L2552DN, Funksione: Fotokopje, Printer, Skaner, Lloji i printimit: Monochrome (Bardh e Zi), Shpejtesi printimi: 34 ppm (faqe per minut), Rezolucioni i printimit: 1200 x 1200 dpi, Cikli i bojes: 1200 faqe total, Rekomandimi mujor: 150 – 2000 faqe, ADF: PO
PRINTER BROTHER DCP-L2552DN LASERJET BW

ÇFARË DUHET TË DINI KUR BLINI NJË PRINTER?

A po kërkoni për të blerë një printer? Me kaq shumë modele të ndryshme, është e vështirë të dini se cili është i duhuri për nevojat tuaja. Për tu siguruar që nuk pendoheni për blerjen tuaj, këtu janë disa gjëra që duhet të merrni parasysh përpara se të blini një printer.

1. Mos shpenzoni shumë

Kostoja e printerëve ndryshon shumë. Natyrisht, nuk duhet të shpenzoni më shumë sesa mund të përballoni pajisjen tuaj të re.

Sidoqoftë, çështja e buxhetit për një printer shkon më thellë se kostoja e saj kryesore. Ju gjithashtu duhet të merrni parasysh çmimin e vazhdueshëm të bojës kur ajo te mbaroj.

Është e zakonshme që printerat më të lirë të kenë disa nga bojërat më të shtrenjta; është se si prodhuesit i bëjnë paratë e tyre. Pra, para se të blini një printer, bëni disa hulumtime në internet. Sigurohuni që çmimi i tonerit të zëvendësimit të jetë në përputhje me modelet e tjera në një pikë të ngjashme çmimi.

Vlen gjithashtu të kontrolloni nëse mund të merrni tonera ose boje të palëve të treta për printerin tuaj dhe nëse mund të perdorni toner kompatibël ose te rimbushur. Jini të vetëdijshëm që përdorimi i ketyre tonerave të bojës mund të anulojë garancinë tuaj.

2. Lloji i bojës

Ekzistojnë tre konfigurime të zakonshme të tonerave.

a- Dy tonera boje: Një toner i zi dhe një toner ngjyrash.
b- Katër tonera boje: Një toner të zezë dhe tre toner të veçantë për cyan, magenta dhe yellow. Ky është modeli me ngjyra CMYK.
c- Inkjet: Në vend që të përdor toner, printeri e përdor bojën e tij nga kuti të mëdha, të jo ose që rimbushen.

Ka akoma disa gjëra të tjera që duhet të dini për printerat. Nëse jeni ende të interesuar të mësoni më shumë kliko këtu.

Shiko te specifikat e produktit nëse PRINTER BROTHER DCP-L2552DN LASERJET BW është modeli i printerit që ju po kërkoni.

Kodi i produktit

PR0007A2M

Marka

BROTHER

Modeli

DCP-L2552DN

Funksione

All-in-one Printer, Fotokopje, Skaner

Teknologji printimi

Laser

Lloji i printimit

Monochrome (Bardh e Zi)

Duplex

JO

ADF

PO

Shpejtësi kopjimi

34 cpm (kopje per minut)

Rezolucioni i kopjimit

600 x 600 dpi

Shpejtësi printimi

34 ppm (faqe per minut)

Rezolucioni i printimit

1,200 x 1,200 dpi

Rezolucioni i skanimit

1,200 x 1,200 dpi

Formati i letrës

A4, A5, Executive, Folio, Letter

Pesha e letrës

60 – 230 g/m²

Memorie standarde

128 MB

Cikli i bojës

1,200 faqe

Cikli mujor

2,000 faqe

Rekomandimi mujor

150 – 2,000 faqe

Kodi i tonerit

TN-2411 Black

Lidhjet

LAN, USB

Sistemi që lidhet

Mac OS 10.10.5, Mac OS 10.12, Mac OS X 10.11.x, Windows, Windows 10, Windows 7, Windows 8

Ngjyra

E zezë

Garancia

1 Vit

0.0 përgjithshëm
0
0
0
0
0

Vetëm klientët që kanë blerë këtë produkt mund të lënë një përshtypje. Nëse e ke blerë këtë produkt, ju lutemi te hyni në llogarinë tuaj dhe të lini komentin që dëshironi.

Ende nuk ka asnjë koment.