fbpx
-10%
,

Polina – Aleksander Dyma


• Formati Libër
• Autori Aleksander Dyma
• Përkthyesi –
• Gjinia Roman
• Viti i publikimit 2024
• Faqe 208
• Shtëpia botuese Toena
• ISBN 9789928817211
• Kodi i produktit: LBP118

1,215 L 1,350 L

Polina, romani i parë i shkrimtarit të famshëm dhe të pavdekshëm francez, Aleksandër Dyma, është historia prekëse e një konteshe të re, të bukur dhe të pasur, që fati rastësisht e lidh me një burrë që i vjedh pafajësinë dhe e detyron të heqë dorë nga rinia, nga familja, nga atdheu dhe nga identiteti i saj. Një histori e trishtë, e dhimbshme, që kryqëzohet me një tjetër histori dashurie të parealizueshme, karakteristikë e lirizmit dhe e romantizmit.Romani është ndërtuar mbi dy tregime të ngulitura në një të tretë, prej nga vijnë edhe ndryshimet e shumta të rrëfimtarit. Këto janë histori të kornizuara apo edhe histori të mbivendosura, çka lidhet me polifoninë narrative, me mjeshtërinë e autorit.

Kodi i produktit: LBP118 Kategori: , Etiketa: , , ,
Kodi i produktit

LBP118

Formati

Libër

Autori

Aleksander Dyma

Përkthyesi

Gjinia

Roman

Gjuha

Shqip

Viti i publikimit

2024

Faqe

208

Shtëpia botuese

Toena

ISBN

9789928817211