fbpx
-10%
,

Parisi vret – Mira Meksi


    Parisi vret – Mira Meksi

  • Formati Libër
  • Autori Mira Meksi
  • Gjinia Roman
  • Gjuha Shqip
  • Viti i publikimit 2023
  • Faqe 200
  • Shtëpia botuese Onufri
  • ISBN 9789928391667

Kodi i produktit: LBP51

900 L 1,000 L

Shkrimtari i njohur Martin Gjergji merr një ftesë të papritur dhe plot mister nga Ministria e Jashtme e Francës.

Është viti 1990. Lejohet të udhëtojë për në Paris pa shoqërues. Gjithçka i tregon se policia e fshehtë e Tiranës i ka ngritur një kurth për ta eliminuar.

Vargjet profetike të një poezie të tij të vjetër i krijojnë parandjenja ankthi dhe frike. Pengesa nga më të jashtëza- konshmet i presin rrugën drejt qëllimit të madh të jetës – rimishërimit të tij në trupin e një gruaje në botën e lirë.

Një nga vajzat më të bukura dhe më interesante të kryeqytetit shqiptar dërgohet inkonjito nga policia e fshehtë e Tiranës në Paris, me një mision delikat që lidhet me Martin Gjergjin. Letra që papa Paulus Secundus i dërgon Skënderbeut më 1468 është e kyçur me “kodin djallëzor” dhe pret të deshifrohet nga një kriptolog i famshëm.

Këto dhe plot ngjarje dhe aventura të pabesueshme dashurore dhe ezoterike, krijojnë një thriller të jashtëza- konshëm magjik që merr jetë në faqet e këtij romani të shkruar mjeshtërisht nga Mira Meksi.

Kodi i produktit: LBP51 Kategori: , Etiketa: , , , ,
Kodi i produktit

LBP51

Formati

Libër

Autori

Mira Meksi

Gjinia

Roman

Gjuha

Shqip

Viti i publikimit

2023

Faqe

200

Shtëpia botuese

Onufri

ISBN

9789928391667