fbpx
-10%
,

Paraleli 42 – John Dos Passos


• Formati Libër
• Autori John Dos Passos
• Përkthyesi Eris Rusi
• Gjinia Roman
• Gjuha Shqip
• Viti i publikimit 2024
• Faqe 626
• Shtëpia botuese OMBRA GVG
• ISBN 9789928064219
• Kodi i produktit: LBP86

1,620 L 1,800 L

SH.B.A… është grupi i kompanive aksionere, grumbullimi i sindikatave, një grup ligjesh, një rrjet radiosh, një zinxhir teatrosh, një kolonë thëniesh të shkruara e të fshira e të shkruara… në dërrasën e zezë, një bibliotekë publike plot me gazeta e libra historikë të vjetër me fjalë proteste të shkarravitura me laps.

SH.B.A. është lugina më e madhe në botë e rrethuar me male dhe kodra, është një grup zyrtarësh të babëzitur me shumë llogari bankare… janë shumë burra të groposur me uniforma në varrezat Arlington. SH.B.A. janë germat në fund të një adrese kur je larg shtëpisë. Por mbi të gjitha SH.B.A. është zëri i botës.

“…personazhet në këtë libër janë njerëz që merren gjatë gjithë kohës me ndjesitë e tyre, që vuajnë nga dëshirat e forta, që lëshohen pa frena ndaj alkoolit dhe epshit, ndërkohë që mendimet e tyre të brishta nuk iu siguronin as mbështetjen më të vogël kundër tatëpjetës që iu kishte marrë jeta..

REVIEW

“…John Dos Passos ndryshoi romanin amerikan dhe shoqërinë amerikane, ashtu siç kishte bërë Ëhitman me poezitë e tij…”

Steve Newman, shkrimtar

Kodi i produktit: LBP86 Kategori: , Etiketa: , , , ,
Kodi i produktit

LBP86

Formati

Libër

Autori

John Dos Passos

Përkthyesi

Eris Rusi

Gjinia

Roman

Gjuha

Shqip

Viti i publikimit

2024

Faqe

626

Shtëpia botuese

OMBRA GVG

ISBN

9789928064219