-10%
,

Pakoja – Sebatian Fitzek


  Pakoja – Sebastian Fitzek

 • Formati Libër
 • Autori Sebastian Fitzek
 • Përkthyesi Elda Gjana
 • Gjinia Roman
 • Gjuha Shqip
 • Viti i publikimit 2021
 • Faqe 305
 • Shtëpia botuese Argeta LMG
 • ISBN 9789928303530

Kodi i produktit: LBP35

980 L 1090 L

Psikiatrija e re Emma Stein nuk ka dalë nga shtëpia që kur u përdhunua në një dhomë hoteli. Ajo ishte viktima e tretë e një psikopati, të cilin shtypi e quan “floketor” – sepse ai iu qeth flokët nga kokat e grave të abuzuara para se t’i vrasë ato.

Emma, ​​e cila ishte e vetmja që i shpëtoi jetës së saj, ka frikë se “flokëtori” mund ta ndjekë përsëri për të përfunduar veprën e tij të tmerrshme. Në paranojën e saj, ajo mendon se e njeh torturuesin e saj te çdo njeri, por që nuk e pa kurrë autorin e krimit. Vetëm në shtëpinë e saj të vogël në periferi të Gruneëald të Berlinit ajo ndihet ende e sigurt – derisa një ditë postieri i kërkon asaj të pranojë një pako për fqinjin e saj.

Një burrë emrin e të cilit nuk e di dhe të cilin nuk e ka parë kurrë, megjithëse jeton në rrugën e saj prej vitesh

Kodi i produktit: LBP35 Kategori: , Etiketa: , , , , ,
Kodi i produktit

LBP35

Formati

Libër

Autori

Sebastian Fitzek

Përkthyesi

Elda Gjana

Gjinia

Roman

Gjuha

Shqip

Viti i publikimit

2021

Faqe

305

Shtëpia botuese

Argeta LMG

ISBN

9789928303530