fbpx
-10%
,

Njeriu qe shet gjak – Yu Hua


• Formati Libër
• Autori Yu Hua
• Përkthyesi –
• Gjinia Roman
• Viti i publikimit 2024
• Faqe 264
• Shtëpia botuese Onufri
• ISBN 9789928391940
• Kodi i produktit: LBP142

1,080 L 1,200 L

Xu Sanguan, një shtytës karroce në një fabrikë mëndafshi, shton të ardhurat e pamjaftueshme duke shkuar rregullisht të shesë gjak. Vajtjet i bëhen tmerrësisht të shpeshta, teksa orvatet të mbajë gruan dhe tre djemtë e tij në kulmin e Revolucionit Kulturor. Ai shkatërrohet kur zbulon se djali i preferuar në fakt ishte pjellë e një marrëdhënieje të fshehtë midis gruas së tij dhe një fqinji, provon çnderimin më të madh, kurse gruaja e tij qortohet publikisht si një prostitutë.

Megjithëse varfëria dhe tradhtitë e regjimit Mao e kanë shteruar, Xu Sanguan në fund gjen forcë në lidhjet e gjakut me familjen e tij.

Me një intensitet të rrallë emocional, përshkrime të gjalla që të mbajnë mbërthyer dhe dhembshuri të qartë, Yu Hua na jep një panoramë të jashtëzakonshme të jetës njerëzore në rrethanat e vështira të ditëve të një njeriu.

Kodi i produktit: LBP142 Kategori: , Etiketa: , , ,
Kodi i produktit

LBP142

Formati

Libër

Autori

Yu Hua

Përkthyesi

Gjinia

Roman

Gjuha

Shqip

Viti i publikimit

2024

Faqe

264

Shtëpia botuese

Onufri

ISBN

9789928391940