fbpx
-20%
,

MOUSE SBOX GM-204


  MOUSE SBOX GM-204*

 • Material plastik
 • Shpejtësi deri në 3200 DPI
 • Lidhje me USB
 • Butona 6
 • Optikal Gaming
 • Gjatësia 1.3m
 • Sistemi MAC OS X, Windows 10, Windows 7, Windows 8
 • Përdorimi Desktop, Laptop
 • Ndriçim LED me 7 ngjyra

Kodi i produktit: MO004E2L

1,190 L 1,490 L

MOUSE SBOX GM-204

MOUSE SBOX GM-204

ÇFARË DUHET TË DINI KUR BLINI NJË MOUSE?

Kur jeni duke menduar për mënyrat më të mira për të azhurnuar kompjuterin tuaj. Ju ndoshta nuk do të mendoni shumë për mous-in tuaj. Të gjithë mouset janë të njëjtë, apo jo?

Epo, jo të gjithë.

Është një nga pjesët më të përdorura të harduerit në PC-në tuaj. Ju nuk duhet të jeni të varur me të njëjtën mouse që keni pasur me vite. Zëvendësimi i mousit tuaj mund të ndihmojë të bëni më mirë dhe më shpejtë punë  tuaj, plus kjo mund të ndihmojë në parandalimin e dëmtimit të kyçeve dhe gishtërinjve.

Zgjidhni një mouse që i përshtatet nevojave tuaja.

Për shumicën e përdoruesve, mouse standard me tre butona (ku rrota lëvizëse llogaritet si një buton i tretë) do ta bëjë punën mirë. Por, për detyra specifike, shikoni në mouse të krijuar posaçërisht për atë detyrë.

Mouse Games (për lojra)

Lojtarët duhet të investojnë gjithmonë në një mouse të dedikuar për lojrave. Kjo nuk do t’ju bëjë një lojtar më të mirë, por kjo do ta bëjë lojën tuaj në tërësi shumë më të lehtë. Mouse më i mirë i lojërave do të ofrojë përfitime ergonomike, duke e bërë atë më të rehatshëm për sesione të gjata të lojës. Do të ketë një sensor me cilësi më të lartë, i cili përmirëson saktësinë e tij.

Dhe më e mira nga të gjitha, do të ketë butona që mund t’i konfiguroni për t’i bërë më të thjeshta detyrat përsëritëse. Dëshironi të tërheqni pushkën tuaj snajper? Një klikim i thjeshtë mund ta bëjë atë. Ju madje mund të caktoni opsione në një buton të vetëm. Shumë mouse lojrash kanë çelësin DPI që mund të përdorni për të ndryshuar midis një cilësie më të lartë DPI (për shpejtësi më të shpejtë të kursorit) dhe një cilësim më të ulët DPI (për kontroll më të ngadaltë, më të saktë).

Ka akoma disa gjëra të tjera që duhet te dini për mouset. Nëse jeni ende të interesuar të mësoni më shumë kliko këtu.

Shiko te specifikat e produktit nëse MOUSE SBOX GM-204 është modeli i mousit që ju po kërkoni.

Kodi i produktit: MO004E2L Kategori: , Etiketa: , , , , , ,
Kodi i produktit

MO004E2L

Marka

SBOX

Modeli

GM-204

DPI

1,600 DPI, 2,400 DPI, 3,200 DPI, 800 DPI

Butona

6

Lloji i sensorit

Optikal Gaming

Lidhjet

USB

Materiali

Plastik

Gjatësia

1.3m

RGB

JO

Ngjyra

E zezë me gri

Sistemi që lidhet

MAC OS X, Windows 10, Windows 7, Windows 8

Përdorimi

Desktop, Laptop

Të tjera

Ndriçim LED me 7 ngjyra

Garancia

1 Muaj

Based on 0 reviews

0.0 overall
0
0
0
0
0

Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.

There are no reviews yet.