fbpx

MONITOR HP PRODISPLAY P223 21.5″ X7R61AA

Availability:

S’ka stok


    MONITOR HP PRODISPLAY P223 21.5″ X7R61AA*

  • Marka: HP
  • Madhësi ekrani (inch): 21.5″
  • Teknologji ekrani: Anti-glare, VA w/LED
  • Rezolucioni: FULL HD (1920 x 1080)
  • Frekuenca: 60 Hz
  • Koha e reagimit: 5 ms
  • Portat: 1 x DisplayPort, 1 x VGA

Kodi i produktit: MN002E2L

17,490 L

S’ka stok

MONITOR HP PRODISPLAY P223 21.5″ X7R61AA

ÇFARË DUHET TË DINI KUR BLINI NJË KOMPJUTER?

MONITOR HP PRODISPLAY P223 21.5 X7R61AA
Kur hyni në botën e kompjuterëve, mund të bëhet shumë e lehtë për tu hutuar dhe duke i lënë pas dore qëllimet tuaja dhe ndonjëherë edhe buxhetin tuaj. Këtu janë disa nga gjërat e para për tu konsideruar.

1. Më e rëndësishmja, duhet ti keni idet e qarta për çfarë dëshironi ta përdorni dhe vendosni mënjanë një buxhet realist.

a- Buxheti juaj
Gjëja e parë që shumica prej nesh kufizohet është buxheti, kështu që kjo është gjëja e parë që duhet të merrni parasysh.
Ne gjithmonë duam më të mirën por duhet të bazohemi në atë që mund të lejoj vlera monetare që ne kemi menduar për të investuar. Kështu që shikoni një buxhet dhe rrini në aty.

b- Laptop apo Desktop?
Gjëja tjetër që duhet të shikoni është kërkesat tuaja. Keni nevojë për laptop apo desktop? Për çfarë do të përdoret pajisja? Pasi ta keni bërë këtë, kthehuni te pika (a) dhe shihni nëse këto janë të pajtueshme me buxhetin tuaj. Ju ose duhet të rregulloni buxhetin tuaj ose të rregulloni qëllimet tuaja për t’i bërë ato më të pajtueshëm me njëri-tjetrin.
Tani është koha për të parë kompjuterin.
Ka shumë gjëra që duhet të merren parasysh kur në të vërtetë blini kompjuterin, këtu do të rendisim më të rëndësishmet në mënyrë që të mund të zgjidhni me mençuri.

Ja se çfarë të kërkoni nëse doni të blini laptopin apo desktopin tuaj më të mirë të mundshëm.

Cilin laptop apo desktop duhet të blini nuk është një pyetje me një përgjigje të qartë. Pavarësisht kategorisë suaj të çmimeve, thjesht ka shumë lloje të ndryshme të laptopëve dhe kompjuterave personal për të zgjedhur.

Për më tepër, nuk ka asnjë laptop dhe kompjuteri të vetëm më të mirë sepse nuk ka asnjë lloj përdoruesi të vetëm të këtyre pajisjeve.

Prandaj, kur njerëzit na pyesin se cila markë, apo cila pajisje janë më të mira, ne nuk u japim atyre një përgjigje të lehtë. Ne u japim atyre një listë. Një grup të kritereve që të gjithë duhet të marrin në konsideratë përpara se të zgjedhin një pajisje të re.

Ka akoma disa gjëra të tjera që duhet të dini për KOMPJUTERAT. Nëse jeni ende të interesuar të mësoni më shumë klikoni këtu.

Shiko te specifikat e produktit nëse MONITOR HP PRODISPLAY P223 21.5″ X7R61AA është modeli i Monitorit që ju po kërkoni.

Kodi i produktit

MN002E2L

Marka

HP

Modeli

ProDisplay P223 X7R61AA

Madhësi ekrani (inch)

21.5"

Teknologji ekrani

Anti-glare, VA w/LED

Rezolucioni

FULL HD (1920 x 1080)

Frekuenca

60Hz

Kontrasti dinamik

5,000,000: 1

Koha e reagimit

5ms

Raporti i pamjes

16:9

Shfaqja e ngjyrave

16.7 M

Porta

1x DisplayPort, 1x VGA

Ngjyra

E zezë

Garancia

1 Vit

Based on 0 reviews

0.0 overall
0
0
0
0
0

Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.

There are no reviews yet.