fbpx
-14%

MONITOR HP M22f 21.5″ 2D9J9AA


    MONITOR HP M22f 21.5″ 2D9J9AA

  • Marka HP
  • Modeli M22f
  • Madhësi ekrani (inch): 21.5″
  • Teknologji ekrani IPS
  • Rezolucioni FULL HD (1920 x 1080)
  • Frekuenca 60 Hz
  • Koha e reagimit 5 ms
  • Portat 1 x VGA, 1 x HDMI

Kodi i produktit: MN009E2L

23,990 L 27,990 L

MONITOR HP M22f 21.5″

ÇFARË DUHET TË DINI KUR BLINI NJË KOMPJUTER?

MONITOR-HP-M22f-21.5-2D9J9AA
Kur hyni në botën e kompjuterëve, mund të bëhet shumë e lehtë për tu hutuar dhe duke i lënë pas dore qëllimet tuaja dhe ndonjëherë edhe buxhetin tuaj. Këtu janë disa nga gjërat e para për tu konsideruar.

1. Më e rëndësishmja, duhet ti keni idet e qarta për çfarë dëshironi ta përdorni dhe vendosni mënjanë një buxhet realist.

a- Buxheti juaj
Gjëja e parë që shumica prej nesh kufizohet është buxheti, kështu që kjo është gjëja e parë që duhet të merrni parasysh.
Ne gjithmonë duam më të mirën por duhet të bazohemi në atë që mund të lejoj vlera monetare që ne kemi menduar për të investuar. Kështu që shikoni një buxhet dhe rrini në aty.

b- Laptop apo Desktop?
Gjëja tjetër që duhet të shikoni është kërkesat tuaja. Keni nevojë për laptop apo desktop? Për çfarë do të përdoret pajisja? Pasi ta keni bërë këtë, kthehuni te pika (a) dhe shihni nëse këto janë të pajtueshme me buxhetin tuaj. Ju ose duhet të rregulloni buxhetin tuaj ose të rregulloni qëllimet tuaja për t’i bërë ato më të pajtueshëm me njëri-tjetrin.
Tani është koha për të parë kompjuterin.
Ka shumë gjëra që duhet të merren parasysh kur në të vërtetë blini kompjuterin, këtu do të rendisim më të rëndësishmet në mënyrë që të mund të zgjidhni me mençuri.

Ja se çfarë të kërkoni nëse doni të blini laptopin apo desktopin tuaj më të mirë të mundshëm.

Cilin laptop apo desktop duhet të blini nuk është një pyetje me një përgjigje të qartë. Pavarësisht kategorisë suaj të çmimeve, thjesht ka shumë lloje të ndryshme të laptopëve dhe kompjuterave personal për të zgjedhur.

Për më tepër, nuk ka asnjë laptop dhe kompjuteri të vetëm më të mirë sepse nuk ka asnjë lloj përdoruesi të vetëm të këtyre pajisjeve.

Prandaj, kur njerëzit na pyesin se cila markë, apo cila pajisje janë më të mira, ne nuk u japim atyre një përgjigje të lehtë. Ne u japim atyre një listë. Një grup të kritereve që të gjithë duhet të marrin në konsideratë përpara se të zgjedhin një pajisje të re.

Ka akoma disa gjëra të tjera që duhet të dini për KOMPJUTERAT. Nëse jeni ende të interesuar të mësoni më shumë klikoni këtu.

Shiko te specifikat e produktit nëse MONITOR HP M22f 21.5″ është modeli i monitorit që ju po kërkoni.

Kodi i produktit

MN009E2L

Marka

HP

Modeli

M22f

Madhësi ekrani (inch)

21.5"

Teknologji ekrani

IPS

Rezolucioni

FULL HD (1920 x 1080)

Frekuenca

60Hz

Kontrasti dinamik

1000:1

Koha e reagimit

5ms

Raporti i pamjes

16:9

Shfaqja e ngjyrave

16.7 M

Porta

1x HDMI, 1x VGA

Ngjyra

Black

Garancia

1 Vit

Linku i prodhuesit Kliko këtu

Based on 0 reviews

0.0 overall
0
0
0
0
0

Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.

There are no reviews yet.