fbpx
-10%
,

Mirupafshim atje lart – Pierre Lemaitre


• Formati Libër
• Autori Pierre Lemaitre
• Përkthyesi Lindita Gjetani
• Gjinia Roman, Libra për fëmijë
• Gjuha Shqip
• Viti i publikimit 2024
• Faqe 520
• Shtëpia botuese Dituria
• ISBN 9789928816078
• Kodi i produktit: LBP93

1,350 L 1,500 L

Tetor 1918.

Pasi i mbijetuan masakrës së Luftës së Madhe, në vitin 1918, Alberti dhe Eduardi gjenden të margjinalizuar nga shoqëria. Albertin, një punonjës modest dhe i pasigurt që ka humbur gjithçka, e shpëton në fushën e betejës, në ditët e fundit të konfliktit, Eduardi, një djalë i pasur, i guximshëm dhe i çuditshëm, me dhunti të jashtëzakonshme artistike.

Pas lirimit nga detyra, të dënuar me një jetë të mjerueshme dhe të përjashtuar nga çdo gjë, ata vendosin të hakmerren duke shpikur një mashtrim kolosal në dëm të vendit të tyre, duke e ngritur sakrilegjin në statusin e një vepre arti.

Mirupafshim atje lart është një roman emocionues dhe i guximshëm që rrëfen trazirat e periudhës së parë të pasluftës, iluzionet e armëpushimit, hipokrizinë e Shtetit që lëvdon të vdekurit, por harron të gjallët, neverinë e ngritur në virtyt.

Kodi i produktit: LBP93 Kategori: , Etiketa: , , , ,
Kodi i produktit

LBP93

Formati

Libër

Autori

Pierre Lemaitre

Përkthyesi

Lindita Gjetani

Gjinia

Roman

Gjuha

Shqip

Viti i publikimit

2024

Faqe

520

Shtëpia botuese

Dituria

ISBN

9789928816078