fbpx
-10%
,

Meria e fundit – Max Seeck


• Formati Libër
• Autori Max Seeck
• Përkthyesi Sofika Note
• Gjinia Roman
• Viti i publikimit 2024
• Faqe 434
• Shtëpia botuese Muza Botime
• ISBN 9789928361684
• Kodi i produktit: LBP121

1,080 L 1,200 L

Në këtë thriller të ri fantastik të autorit të “Gjuetari i Shtrigave”, bestseller i Neë York Times, Xhesika Niemit i duhet të luftojë demonët e të kaluarës, teksa kolegët hetojnë vrasjen brutale të një biznesmeni të shquar.

Eliel Zeterborgu është gjetur i vrarë në shtëpinë e tij luksoze në Helsinki. Ajo çka në sy të parë duket çështje e lehtë, nuk rezulton aspak e tillë kur zbulohet se vrasësi ka edhe të tjerë në shënjestër. E vetmja e dhënë që ka policia është një foto e Zeterborgut me tre burra të tjerë, fytyrat e të cilëve janë fshirë.

Hetuesja Xhesika Niemi është shkëputur përkohësisht nga policia e Helsinkit për të gjurmuar besëlidhjen e shtriganëve që thuajse e vrau. Drejtimi i hetimeve i ngarkohet kolegut të saj, Jusufit. Teksa rrëmon për të zgjidhur çështjen, Jusufi kupton se ka nevojë për ndihmën e Xhesikës. Ndërkohë që gërmojnë më thellë, të dy kuptojnë se djalli që po kërkonin gjithë këtë kohë është kthyer dhe po pret çastin e duhur për të sulmuar.

Kodi i produktit: LBP121 Kategori: , Etiketa: , , , ,
Kodi i produktit

LBP121

Formati

Libër

Autori

Max Seeck

Përkthyesi

Sofika Note

Gjinia

Roman

Gjuha

Shqip

Viti i publikimit

2024

Faqe

434

Shtëpia botuese

Muza Botime

ISBN

9789928361684