fbpx
-10%
,

Manifesti kapitalist – Robert Kiyosaki


  Manifesti kapitalist – Robert Kiyosaki

 • Formati Libër
 • Autori Robert Kiyosaki
 • Përkthyesi Bledar Kurti
 • Gjinia Udherrefyes praktike
 • Gjuha Shqip
 • Viti i publikimit 2023
 • Faqe 568
 • Shtëpia botuese Argeta LMG
 • ISBN 9789928389381

Kodi i produktit: LBP2

1,340 L 1,490 L

“Manifesti kapitalist” eshte libri me polemizues i mentorit me te spikatur te financave personale dhe investimeve sot ne bote, Robert Kiyosaki, ku shpjegon ne menyre te detajuar nevojen per tu edukuar per menyren sesi funksionon paraja, tregjet dhe sesi rritet pasuria dhe mireqenia ne nje bote qe ndryshon vazhdimisht.

“Une shkrova librin “Babai pasur – Babai i varfër”-dhe të gjithë librat e tjerë të serisë Babai i pasur – si përgjigje ndaj pyetjes: çfarë na mësoi shkolla për paratë? Që të gjithë ne e di përgjigjen: nuk na mësoi shumë.

Në fakt, pjesa më e madhe e asaj që na mësohet në shkollë është e vjetëruar, nuk na shërben në jetë dhe thjesht nuk është e dobishme.

Për shembull, na kanë mësuar “kurse para”. Pse të kursejmë para kur qeveritë po shtypin triliona para të rreme?”

“Unë mbarova shkollën ushtarake dhe pilotova helikopterë për marinsat e SHBA-së Vietnam. E kam luftuar komunizmin për pjesën më të madhe të jetës sime.

Siç paralajmëronte Nikita Hrushovi, ne po shohim që parimet e librit “Manifesti komunist” i Karl Marksit mësohen sot në shkollat tona. Problemi është se, pa edukim të vërtetë financiar, mësuesi babai im i varfër nuk janë të vetëdijshëm se po u mësojnë brezave të ri idetë marksiste.”

“Në vitin 1997 shkrova librin “Babai i pasur – Babai i varfër” dhe në vitin 2021 shkrova “Manifesti kapitalist”. Unë shkruaj në mënyrë që t’i luftojmë idealet komuniste që mësohen në shkollat tona përmes mësimit të kapitalizmin në shtëpitë tona.”

Kodi i produktit

LBP2

Formati

Libër

Autori

Robert Kiyosaki

Përkthyesi

Bledar Kurti

Gjinia

Udhërrëfyes praktikë

Gjuha

Shqip

Viti i publikimit

2023

Faqe

568

Shtëpia botuese

Argeta LMG

ISBN

9789928389381