fbpx
-10%
,

Lulja e Krishtlindjes – Brian Mooney


• Formati Libër
• Autori Brian Mooney
• Përkthyesi Eni Lasku
• Gjinia Roman
• Viti i publikimit 2023
• Faqe 345
• Shtëpia botuese Muza Botime
• ISBN –
• Kodi i produktit: LBP106

1,080 L 1,200 L

Mrekullitë janë si flokët e dëborës; nuk mund të gjeni kurrë dy të njëjtë, por çdonjëri prej tyre është po aq i çmuar dhe i bukur. Këtë Krishtlindje mrekullia i takon doktoreshë Betit. Spitali që ajo drejton, në Rivër Dejlli të Hempshirit, rrezikon të mbyllet. A do t’ia dalë ajo ta bindë bordin drejtues, i cili ngjason me miqtë e Skrunxhit?! Në atë vorbull problemesh, miku i fëmijërisë, zjarrfikësi Logan, do të bëhet streha e saj e dashurisë. Më në fund, Beti do të ketë një shpatull ku të mbështetet.

Logani është një zjarrfikës në shtetin e Kalifronisë. Ai nuk ngurron të hidhet me parashutë dhe të ndërhyjë gjithnjë në situatat më kritike. Por, hedhja në krahët e mikeshës së tij të fëmijërisë, e cila është tashmë në një marrëdhënie, për të është një ndjesi edhe më e frikshme se të përballja me vatrën e zjarrit. Pasi humbi prindërit në moshën gjashtëmbëdhjetëvjeçare, Logani jetoi në familjen e Betit. Kur ishin fëmijë, ata e shihnin njëri-tjetrin si motër e vëlla, por tani që u rritën, u shtuan fluturat në stomak. Sikur ajo të mos ishte e fejuar! Sa nevojë kishin për nja dy-tri mrekulli Krishtlindjeje! Mbase falë tyre, Beti do të arrinte t’i mbante hapur dyert e spitalit dhe zemrat e dy miqve të vjetër do të rendnin drejt një dashurie të përjetshme.

Kodi i produktit: LBP106 Kategori: , Etiketa: , , ,
Kodi i produktit

LBP106

Formati

Libër

Autori

Brian Mooney

Përkthyesi

Eni Lasku

Gjinia

Roman

Gjuha

Shqip

Viti i publikimit

2023

Faqe

345

Shtëpia botuese

Muza Botime

ISBN