fbpx
-10%
,

Ligjet e Manipulimit – Emin Efendi


• Formati Libër
• Autori Emin Efendi
• Përkthyesi Armela Likollari
• Gjinia Udherrefyes praktike
• Viti i publikimit 2024
• Faqe –
• Shtëpia botuese Botime Prizreni
• ISBN 9789951916639
• Kodi i produktit: LBP138

900 L 1,000 L

Marrëdhëniet, dashuria, pëlqimi, të qenit i dashuruar, vëmendja…

Të gjitha këto janë pjesë të pazëvendësueshme të jetës sonë private, madje edhe anët e bukura të jetës që ndonjëherë mund të lartësojnë energjinë tonë ditore.

Po sikur të mos i dimë dëshirat, mendimet dhe pritshmëritë e seksit të kundërt rrjedhimisht edhe nuk mund të kuptojmë shenjat që ata japin?

Me pak fjalë, ndonjëherë marrëdhëniet mashkull-femër mund të jenë një rrëmujë mendimesh dhe pamundësi për t’u shprehur me fjalë mes dy palëve, ose anasjelltas, mund të mos jeni në gjendje të shihni shenjat që dikush ju pëlqen ose interesohet për ju. Cili interes është i vërtetë, cili është thjesht flirtim? A i kuptoni sinjalet e dhëna?

Le të hedhim një vështrim në disa nga titujt e librit:

A është e vërtetë që ai që ikën e ndjekin?

Të jesh efektiv në bisedën e parë dhe takimin e parë

Truket psikologjike për të mbajtur dikë në mendje

Si ta kuptoni që jeni duke u mashtruar?

Truke për të shmangur të qenit në xhep

Truket psikologjike për të harruar dikë

Shenjat që tregojnë se dikush është i dashuruar me ju

Shenjat që tregojnë se keni gjetur shpirtin tuaj binjak

Ktheje të dashurin e humbur

Taktikat pasi jeni tradhëtuar

Shenja psikologjike që tregojnë se jeni duke u manipuluar

Gabimet që bëjnë burrat dhe gratë në marrëdhënie

Kuptimi i sinjaleve të ndarjes

Kodi i produktit

LBP138

Formati

Libër

Autori

Emin Efendi

Përkthyesi

Armela Likollari

Gjinia

Udhërrëfyes praktikë

Gjuha

Shqip

Viti i publikimit

2024

Faqe

Shtëpia botuese

Botime Prizreni

ISBN

9789951916639