-10%
,

LAPTOP LENOVO IDEAPAD S145-15IIL 81W800DSRM

Availability:

S’ka stok


    LAPTOP LENOVO IDEAPAD S145-15IIL 81W800DSRM*

  • Marka: LENOVO
  • Procesori (CPU): Intel Core i5-1035G1 3.6 GHz
  • RAM: 8 GB
  • SSD: 256 GB M.2
  • Karta grafike: Intel UHD Graphics 600
  • Rezolucioni: FULL HD (1920 x 1080)
  • Bateria: 3 Cell Li-ion

Kodi i produktit: LP0002E2L

74,990 L 82,990 L

S’ka stok

LAPTOP LENOVO IDEAPAD S145-15IIL 81W800DSRM
Marka: LENOVO, Procesori (CPU): Intel Core i5-1035G1 3.6 GHz, RAM: 8 GB, SSD: 256 GB M.2, Karta grafike: Intel UHD Graphics 600, Rezolucioni: FULL HD (1920 x 1080), Bateria: 3 Cell Li-ion

ÇFARË DUHET TË DINI KUR BLINI NJË KOMPJUTER?

LAPTOP LENOVO IDEAPAD S145-15IIL 81W800DSRM
Kur hyni në botën e kompjuterëve, mund të bëhet shumë e lehtë për tu hutuar dhe duke i lënë pas dore qëllimet tuaja dhe ndonjëherë edhe buxhetin tuaj. Këtu janë disa nga gjërat e para për tu konsideruar.

1. Më e rëndësishmja, duhet ti keni idet e qarta për çfarë dëshironi ta përdorni dhe vendosni mënjanë një buxhet realist.

a- Buxheti juaj
Gjëja e parë që shumica prej nesh kufizohet është buxheti, kështu që kjo është gjëja e parë që duhet të merrni parasysh.
Ne gjithmonë duam më të mirën por duhet të bazohemi në atë që mund të lejoj vlera monetare që ne kemi menduar për të investuar. Kështu që shikoni një buxhet dhe rrini në aty.

b- Laptop apo Desktop?
Gjëja tjetër që duhet të shikoni është kërkesat tuaja. Keni nevojë për laptop apo desktop? Për çfarë do të përdoret pajisja? Pasi ta keni bërë këtë, kthehuni te pika (a) dhe shihni nëse këto janë të pajtueshme me buxhetin tuaj. Ju ose duhet të rregulloni buxhetin tuaj ose të rregulloni qëllimet tuaja për t’i bërë ato më të pajtueshëm me njëri-tjetrin.
Tani është koha për të parë kompjuterin.
Ka shumë gjëra që duhet të merren parasysh kur në të vërtetë blini kompjuterin, këtu do të rendisim më të rëndësishmet në mënyrë që të mund të zgjidhni me mençuri.

Ja se çfarë të kërkoni nëse doni të blini laptopin apo desktopin tuaj më të mirë të mundshëm.

Cilin laptop apo desktop duhet të blini nuk është një pyetje me një përgjigje të qartë. Pavarësisht kategorisë suaj të çmimeve, thjesht ka shumë lloje të ndryshme të laptopëve dhe kompjuterave personal për të zgjedhur.

Për më tepër, nuk ka asnjë laptop dhe kompjuteri të vetëm më të mirë sepse nuk ka asnjë lloj përdoruesi të vetëm të këtyre pajisjeve.

Ka akoma disa gjëra të tjera që duhet të dini për KOMPJUTERAT. Nëse jeni ende të interesuar të mësoni më shumë klikoni këtu.

Shiko te specifikat e produktit nëse LAPTOP LENOVO IDEAPAD S145-15IIL 81W800DSRM është modeli i laptopit që ju po kërkoni.

Kodi i produktit

LP0002E2L

Marka

LENOVO

Modeli

IDEAPAD S145-15IIL 81W800DSRM

Procesori (CPU)

Intel

Modeli i procesorit

Intel Core i5-1035G1 (Quad-Core)

Frekuenca (CPU)

3.6GHz

Frekuenca Max

JO

RAM

8 GB

HDD

JO

SSD

256 GB M.2

Karta grafike

Intel UHD Graphics 600

Madhësi ekrani (inch)

15.6"

Teknologji ekrani

Anti-glare, TN

Rezolucioni

FULL HD (1920 x 1080)

Lidhjet

Bluetooth, WIRELESS

Porta

1x HDMI, 1x USB 2.0, 2x USB 3.0

Optical Disk (DVD)

JO

Webcamera

PO

Bateria

3 Cell Li-ion

Sistemi operativ

FreeDOS

Ngjyra

Gri

Garancia

1 Vit

Based on 0 reviews

0.0 overall
0
0
0
0
0

Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.

There are no reviews yet.