fbpx
-22%
,

KUFJE CY-024

Availability:

S’ka stok


    KUFJE CY-024*

  • Frekuenca 20Hz–20kHz
  • Ndjeshmëria 96dB
  • Gjatësia 1.2m
  • Lloji i fishës 1 x 3.5mm
  • Përdorimi Smartphone, Laptop, Desktop, Tablet

Kodi i produktit: KU003B2K

690 L 890 L

S’ka stok

KUFJE CY-024

Këto lloj kufje kanë frekuencën 20Hz – 20kHz, ndjeshmëria e tyre është 96dB.  Gjatësia e kabëllit 1.2m dhe keni mundësi përdorimi në Smartphone, Laptop, Desktop dhe Tablet.

KUFJE CY-024 te gjitha ngjyrat

 

Cfarë duhet të dini kur blini kufje?

A keni provuar ndonjëherë të blini një kufje në internet? Përveç pamjes vizuale, nuk ka fjalë për fjalë asgjë tjetër që ju mund të gjykoni për të. Shumica prej nesh varet nga këshillat e miqve tanë. Sidoqoftë, ka mënyra për të identifikuar se cilat kufje funksionojnë për ju dhe cilat jo.

Ju duhet të jeni të qartë në lidhje me llojin e kufjeve që planifikoni të blini. Ekzistojnë tre lloje kryesore.

In-Ears

Të gjithë ne i përdorim këto kufje në vesh, të njohura gjithashtu si IEMs (in-ear monitors), në lëvizje, sepse ato janë shumë të dobishme dhe kanë cilësi të shkëlqyeshme të zërit. Këto janë ideale për udhëtime ditore, por përdorimi i tyre për një kohëzgjatje më të gjatë nuk është një ide e mirë.

On-Ears

Këto quhen edhe supra-aural headphones. Ato janë më të mëdhenj, por jo shumë të rehatshëm kur bëhet fjalë për përdorim të gjatë. Gjithashtu, shumica e këtij lloji kufjeje nuk kanë izolimin e duhur të tingullit, që do të thotë se njerëzit përreth jush mund të dëgjojnë gjithashtu audio që ju po dëgjoni.

Over-Ears

Këto janë, deri më tani, kufjet më të rehatshme nëse po shikoni t’i përdorni për orë të gjata. Japin cilësi të shkëlqyeshme të tingullit. E vetmja pengesë është se ato nuk janë shumë të lëvizshme pasi janë me peshë më të madhe dhe relativisht të rëndë. Këto quhen edhe kufje rrethanore.

Ndjeshmëria

Nëse ju pëlqen të dëgjoni muzikë me zë të lartë, kjo është ajo që ju duhet të kërkoni në specifikimet e kufjeve tuaja. Ndjeshmëria specifikon se sa me zë të lartë mund të merrni kufjet tuaja. Shumica e kufjeve janë rreth 110 dB.

Frekuenca

Ju pëlqen muzika me bas? Përgjigja e frekuencës është rrezet e frekuencës që mund të prodhojë një kufje, ku kufiri më i ulët është tingulli i basit dhe kufiri i sipërm është i trefishuar.

Shumica e kufjeve mbështesin përgjigjen e frekuencës 20Hz – 20kHz. Nëse ju pëlqen më shumë bas, atëherë vendosni për diçka që mund të mbështesë më gjerë se diapazoni i zakonshëm i përgjigjes së frekuencës.

Gjatësia e kabëllit

Mos e kaloni këtë pjesë nëse po planifikoni të shkoni për një kufje pa tel. Edhe pse një kufje pa tela duket më e freskët dhe e lëvizshme, ju duhet ta zgjidhni atë në bazë të së cilës teknologji pa tel po përdor. Mund të jetë ose frekuencë radio ose Bluetooth.

Bluetooth mund të mos  tingëllojë aq i mirë sa çdo kufje tjetër me tel për shkak të problemeve të baterisë. Në rastet me kabëll, nuk duhet të shkoni me një kordon të veshur me gome, pasi tangles lehtë dhe dëmtohen shpejtë.

Ka akoma disa gjëra të tjera që duhet te dini për kufjet. Nëse jeni ende të interesuar të mësoni më shumë kliko këtu.

Shiko te specifikat e produktit nëse KUFJE CY-024 janë modeli i kufjeve që ju po kërkoni.

Kodi i produktit: KU003B2K Kategori: , Etiketa: ,
Kodi i produktit

KU003B2K

Marka

NO NAME

Modeli

CY-024

Ndjeshmëria

96 dB

Frekuenca

20Hz – 20kHz

Kontroll i volumit

JO

Mikrofon

JO

Lloji i fishës

1 x 3.5 mm

Gjatësia

1.2m

Ngjyra

Blu, E kuqe, E verdhë, E zezë

Sistemi që lidhet

Android, iOS, Linux, Mac OS, Windows

Përdorimi

Desktop, Laptop, Smartphone, Tablet

Garancia

1 Muaj

Based on 0 reviews

0.0 overall
0
0
0
0
0

Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.

There are no reviews yet.