fbpx
-10%
,

Kockat e zemres – Colleen Hoover


  Kurren e kurres – Colleen Hoover

 • Formati Libër
 • Autori Colleen Hoover
 • Përkthyesi Mesila Kërkeshi
 • Gjinia Roman
 • Gjuha Shqip
 • Viti i publikimit 2023
 • Faqe 294
 • Shtëpia botuese Living
 • ISBN 9789928338532

Kodi i produktit: LBP50

1,080 L 1,200 L

Colleen Hoover vjen me një roman të ri për lexuesit shqiptarë: Kockat e zemrës: Beja, një vajzë e rritur në varfëri dhe fqinji i saj i pasur Samsoni kanë shumë gjëra ndryshe nga njëri – tjetri, por i bashkon pasioni për trishtimin. Për të mësuar mbi sakrificat e Bejës për të vënë në vijë jetën e saj dhe me këtë histori të pazakontë dashurie, ju ftojmë të lexoni edhe këtë roman të mbretëreshës së bestseller-it, Co – Ho-së.

Jeta dhe një mbiemër i mjerueshëm janë dy gjërat e vetme që prindërit e Beja Grim i dhanë asaj. Pasi ka gdhendur rrugën e saj e vetme, Beja është në rrugën e saj drejt gjërave më të mëdha dhe më të mira, falë sakrificave që ka bërë vetë.

Me vetëm dy muaj të shkurtër që e ndajnë atë nga e ardhmja që ajo ka ndërtuar dhe e kaluara që ajo dëshiron dëshpërimisht të lërë pas, një vdekje e papritur e lë Beja-n pa vend. E detyruar të arrijë në mjetin e saj të fundit, Beja duhet të kalojë pjesën e mbetur të verës në një gadishull në Teksas me një baba që mezi e njeh.

Plani i Beja-s është të mbajë kokën ulur dhe të lërë verën të kalojë pa probleme, por fqinji i saj i ri Samsoni hedh një pikëllim në atë plan.

Samsoni dhe Beja nuk kanë asgjë të përbashkët në sipërfaqe. Ajo vjen nga një jetë e varfër dhe e lënë pas dore; ai vjen nga një familje me pasuri dhe privilegje. Por, një gjë që ata kanë të përbashkët është se të dy janë të tërhequr pas gjërave të trishtueshme. Që do të thotë se ata janë të tërhequr pas njëri-tjetrit.

Me një lidhje pothuajse të menjëhershme shumë intensive që ata të vazhdojnë ta mohojnë, Beja dhe Samsoni bien dakord të qëndrojnë në fund të cekët të një fluturimi veror. Ajo që Beja nuk e kupton është se po vjen një rrymë rrëshqitëse dhe do ta tërheqë zemrën e saj në det.

Kodi i produktit

LBP50

Formati

Libër

Autori

Colleen Hoover

Përkthyesi

Mesila Kërkeshi

Gjinia

Roman

Gjuha

Shqip

Viti i publikimit

2023

Faqe

294

Shtëpia botuese

Living

ISBN

9789928338532