fbpx
-10%
,

Gure dhe hije – Burhan Sonmez


• Formati Libër
• Autori Burhan Sonmez
• Përkthyesi Alfons Pupli
• Gjinia Roman
• Viti i publikimit 2023
• Faqe 403
• Shtëpia botuese Botimet Dritan
• ISBN 9789928377326
• Kodi i produktit: LBP111

1,350 L 1,500 L

Në qytetin e Mardinit, afër kufirit të Turqisë me Sirinë, Avdoja jetim gjen qëllimin e jetës, kur një murator i vjetër e merr si çirak. Nga Mjeshtri Xhozef ai mëson rëndësinë e artit të gurgdhendjes, i cili kujdeset për të vdekurit dhe bëhet dëshmitar i jetës së tyre. Më pas Avdoja udhëton nëpër vend dhe takon një grua që e do me gjithë zemër, por e humbet si pasojë e një krimi tragjik. I dorëhequr tek një ekzistencë e vetmuar, ai tërhiqet nga bota në punishten e tij të gurëgdhendjes, por edhe atje jeta, me të gjitha hidhërimet, gëzimet, padrejtësitë dhe dhuratat e saj, e shtyn në drejtime të papritura.

Kodi i produktit: LBP111 Kategori: , Etiketa: , , , ,
Kodi i produktit

LBP111

Formati

Libër

Autori

Burhan Sonmez

Përkthyesi

Alfons Pupli

Gjinia

Roman

Gjuha

Shqip

Viti i publikimit

2023

Faqe

403

Shtëpia botuese

Botimet Dritan

ISBN

9789928377326