fbpx
-10%
,

Fshati me 13 sekrete – Nadine Debertolis


• Formati Libër
• Autori Nadine Debertolis
• Përkthyesi Lorena Dedja
• Gjinia Libra per femije
• Viti i publikimit 2024
• Faqe –
• Shtëpia botuese MediaPrint
• ISBN 9789928087089
• Kodi i produktit: LBP140

810 L 900 L

«Si në një mozaik, ne plotësojmë pjesët një e nga një, derisa ta kuptojmë misterin.» – Mon Quotidien

Tesa dhe Dimitri janë të lumtur që janë kthyer për pushime në shtëpinë e dajë Ustashit. Të apasionuar pas mistereve gjithfarësoj, atyre as që ua pret mendja që po i pret një aventurë e madhe në qiell të hapur, së bashku me Dafnen dhe Ornelën, shoqet e tyre që jetojnë aty pranë. Pasi lexojnë për një legjendë mbi të kaluarën e fshatit në një libër të vjetër, ata nisin eksplorimin e rrënojave të një mulliri të çuditshëm, të fshehur nëpër shkurre. Kur zbulojnë një mesazh të fshehur pas një guri të madh, përfshihen, shenjë pas shenje, në një gjueti të pabesueshme “thesaresh”.

A ju pëlqeu t’i zgjidhnit misteret e librit “Shtëpia me 36 çelësa”?

Do t’ju pëlqejë edhe më shumë të deshifroni misteret e “Fshati me 13 sekrete”.

Një histori plot fantazi dhe shumë tërheqëse për fëmijë dhe për të rriturit.

Përgjatë aventurave të fëmijëve, autorja ka ndërthurur edhe plot të dhëna historike, që do t’i lejojnë heronjtë tanë të rindërtojnë një legjendë vendase. Por mbi të gjitha libri vlerëson miqësinë e bukur që shohim të ndërtohet pak nga pak mes personazheve të librit.

Ilustrimet e plotësojnë më së miri rrëfimin.

Kodi i produktit

LBP140

Formati

Libër

Autori

Nadine Debertolis

Përkthyesi

Lorena Dedja

Gjinia

Libra për fëmijë

Gjuha

Shqip

Viti i publikimit

2024

Faqe

Shtëpia botuese

Mediaprint

ISBN

9789928087089