fbpx
-10%
,

E fshehta e sherbetores – Frieda McFadden


• Formati Libër
• Autori Frieda McFadden
• Përkthyesi –
• Gjinia Roman
• Viti i publikimit 2024
• Faqe 376
• Shtëpia botuese Bota Shqiptare
• ISBN 9789928006264
• Kodi i produktit: LBP115

1,080 L 1,200 L

Mos hyr në dhomën e gjumit të mysafirëve. – Në fytyrën e Dagllas Garrikut bie një hije e zymtë kur ai prek derën me majat e gishtave. – Ime shoqe… është shumë e sëmurë. – Ndërsa ai vazhdon të më tregojë apartamentin fantastik mbi tarracë, kam një ndjesi tmerruese për gruan prapa dyerve të mbyllura. Por nuk mund të rrezikoj humbjen e kësaj pune; jo, po të dua të vazhdoj të ruaj të fshehtën time më të errët…

Është e vështirë të gjej një punëdhënës që nuk më pyet shumë për të kaluarën time. Prandaj falënderoj yllin tim fatsjellës që Garrikët, si për mrekulli, më pajtojnë për të pastruar apartamentin e tyre fantastik prej nga shikohet i gjithë qyteti dhe për të përgatitur ushqime të shijshme në kuzhinën e tyre plot dritë. Mund të punoj ca kohë këtu pa rënë në sy, përderisa më paguajnë mirë.

Shtëpia është pothuajse e përsosur. Por nuk e kam takuar ende zonjën Garrik dhe nuk kam arritur të hedh një sy brenda dhomës së gjumit të mysafirëve. Jam e sigurt që e dëgjoj duke qarë. Kur mbledh rrobat e palara, shikoj pikat e gjakut në jakën e këmishës së saj të bardhë të natës. Dhe një ditë nuk e mbaj dot veten e trokas te dera. Kur hapet ngadalë, ajo që shikoj brenda ndryshon gjithçka…

Është ai çasti kur bëj një premtim. E kam bërë edhe më parë një gjë të tillë. Mund ta mbroj zonjën Garrik pa zbuluar të fshehtat e mia.

Dagllas Garriku ka gabuar. Do të paguajë për gabimin.

Çështja shtrohet vetëm se deri ku jam e gatshme të shkoj…

Kodi i produktit: LBP115 Kategori: , Etiketa: , , ,
Kodi i produktit

LBP115

Formati

Libër

Autori

Frieda McFadden

Përkthyesi

Gjinia

Roman

Gjuha

Shqip

Viti i publikimit

2024

Faqe

376

Shtëpia botuese

Bota Shqiptare

ISBN

9789928006264