fbpx
-10%
,

Duhet t`ju tradhtoj – Ruta Sepetys


• Formati Libër
• Autori Ruta Sepetys
• Përkthyesi Maniela Sota
• Gjinia Roman
• Viti i publikimit 2024
• Faqe –
• Shtëpia botuese Mediaprint
• ISBN 9789928087041
• Kodi i produktit: LBP114

1,170 L 1,300 L

Kristiani jeton në një vend të shtypur nga një diktator i ashpër. Në moshën 17-vjeçare ai ëndërron të jetë i lirë, të studiojë për filozofi dhe letërsi, por çdo gjë që ai bën, thotë ose edhe mendon, kontrollohet nga Shteti.

Në këtë klimë dyshimesh të vazhdueshme, a mund t’i besojë ai shokut të ngushtë, të dashurës apo edhe vetë familjes së tij?

Kur policia sekrete e shantazhon, ai duhet të zgjedhë: Do të tradhtojë njerëzit më të afërt të tij apo do të rezistojë dhe do të rrezikojë jetën e njerëzve që do?

Çfarë çmimi do të paguanit ju për lirinë?

Kodi i produktit: LBP114 Kategori: , Etiketa: , , , ,
Kodi i produktit

LBP114

Formati

Libër

Autori

Ruta Sepetys

Përkthyesi

Maniela Sota

Gjinia

Roman

Gjuha

Shqip

Viti i publikimit

2024

Faqe

Shtëpia botuese

Mediaprint

ISBN

9789928087041