fbpx
-10%
,

Dua veten, të dua ty – Marian Rojas Estapé


• Formati Libër
• Autori Marian Rojas Estapé
• Përkthyesi –
• Gjinia Roman
• Viti i publikimit 2024
• Faqe 304
• Shtëpia botuese Botart
• ISBN 9789928481207
• Kodi i produktit: LBP139

1,170 L 1,300 L

María Esclapez, psikologe klinike, seksologe dhe terapeute për marrëdhëniet në çift që ka bërë bujë nëpër rrjete, të fton që të ndërtosh marrëdhënie të shëndetshme dhe t’i përmirësosh ato që ke.

“Edhe unë kam përjetuar marrëdhënie të shumta toksike dhe kam vuajtur varësinë emocionale. Për shumë kohë e kam shpërfillur atë zërin e brendshëm që më pëshpëriste e që më thoshte se gjërat nuk po shkonin mirë.

Ndoshta dyshon se marrëdhëniet e tua në çift mund të mos jenë në rrugë të mbarë. Madje mund ta kesh të qartë se dëshiron të dalësh nga gjithë kjo, por nuk di se si. Nëse ke vendosur ta dëgjosh atë zërin e brendshëm për të cilin të kam folur, atëherë ky libër është tamam për ty”.

Përmes ushtrimesh praktike, shembujsh të nxjerrë nga konsultat dhe përsiatjet e saj, María Esclapez të tregon në këtë libër se kurrë nuk është vonë për të mësuar që të jesh i ndërgjegjshëm për përvojat e tua, ta duash e ta vlerësosh veten, në radhë të parë si njeri e më pas si partner. Sepse të dua, por më përpara dua veten

Kodi i produktit: LBP139 Kategori: , Etiketa: , , ,
Kodi i produktit

LBP139

Formati

Libër

Autori

Marian Rojas Estapé

Përkthyesi

Gjinia

Roman

Gjuha

Shqip

Viti i publikimit

2024

Faqe

304

Shtëpia botuese

Botart

ISBN

9789928481207