-10%
,

Djemte e rruges Pal – Ferenc Molnar


  Djemte e rruges Pal – Ferenc Molnar

 • Formati Libër
 • Autori Ferenc Molnar
 • Përkthyesi Elona Zeraliu
 • Gjinia Roman
 • Gjuha Shqip
 • Viti i publikimit 2021
 • Faqe 189
 • Shtëpia botuese Argeta LMG
 • ISBN 9789928303646

Kodi i produktit: LBP5

720 L 800 L

“Djemtë e rrugës Pal” është libri që mbetet përgjithmonë në zemrën e një lexuesi. Ky klasik i letërsisë botërore për fëmijë e të rinj, që mund të lexohet pa drojë edhe nga të rriturit, vazhdon të jetë pjesë e bibliotekave për breza me radhë. Ai botohet e ribotohet për të qarkulluar ndër duar lexuesish që dashurohen me personazhet kryesore dhe bëhen pjesë e bëmave të një grupi djemsh që banojnë në njërën nga rrugët e Budapestit. Cili prej tyre do të të lërë më shumë gjurmë pasi ta kesh mbyllur kapakun e librit? Një autor i mprehtë si Molnari, ka endur me mjeshtëri një histori të pakohë, e kësisoj, të pavdekshme.

Formati

Libër

Kodi i produktit

LBP5

Autori

Ferenc Molnar

Përkthyesi

Elona Zeraliu

Gjinia

Roman

Gjuha

Shqip

Viti i publikimit

2023

Faqe

189

Shtëpia botuese

Argeta LMG

ISBN

9789928303646