fbpx
-10%
,

Attached – Amir Levine, Rachel S.F Helle


• Formati Libër
• Autori Amir Levine, Rachel S.F Helle
• Përkthyesi Arben Shehu
• Gjinia Udherrefyes Praktike
• Viti i publikimit 2024
• Faqe 336
• Shtëpia botuese Botart
• ISBN 9789928468291
• Kodi i produktit: LBP135

1,260 L 1,400 L

A ekziston ndonjë shkencë për dashurinë? Në këtë libër novator, psikiatri e neuro-shkencëtari Amir Levine dhe psikologia Rachel S. F. Heller tregojnë se si kuptimi i teorisë së lidhjes – shkenca më e avancuar e marrëdhënieve njerëzore që ekziston sot – mund të na ndihmojë për të gjetur dhe për të ruajtur dashurinë. Fusha e teorisë së lidhjes shpjegon se secili prej nesh në marrëdhëniet dashurore sillet

• NJERËZIT ANKTHIOZË në lidhje janë gjithë kohës të shqetësuar për marrëdhëniet e tyre dhe, në përgjithësi i mundon frika se partneri nuk do të jetë i aftë për t’iu përgjigjur dashurisë së tyre.

• NJERËZIT BISHTNUES në lidhje e shohin intimitetin si humbje të pavarësisë dhe vazhdimisht përpiqen që ta minimizojnë afërsinë.

• NJERËZIT E SIGURT në lidhje nuk e kanë problem intimitetin dhe zakonisht janë të ngrohtë dhe të dashur.

Kodi i produktit

LBP135

Formati

Libër

Autori

Amir Levine, Rachel S.F Helle

Përkthyesi

Arben Shehu

Gjinia

Udhërrëfyes praktikë

Gjuha

Shqip

Viti i publikimit

2024

Faqe

336

Shtëpia botuese

Botart

ISBN

9789928468291