-10%
,

Arti per t’u bere i paharrueshem – Dale Carnegie


  Arti per t’u bere i paharrueshem – Dale Carnegie

 • Formati Libër
 • Autori Dale Carnegie
 • Përkthyesi Erion Kristo
 • Gjinia Udhërrëfyes praktikë
 • Gjuha Shqip
 • Viti i publikimit 2018
 • Faqe 214
 • Shtëpia botuese Pegi
 • ISBN 9789928233240

Kodi i produktit: LBP65

720 L 800 L

Ky është një udhëzues praktik dhe i domosdoshëm për t’u shndërruar në njeri të paharrueshëm e të parezistueshëm për këdo.
Ky libër, krijuar nga një prej markave më të besueshme dhe të suksesshme nëtrajnimet e biznesit, nxjerr në pah dhjetë teknikat thelbësore për të zhvilluar dhe përvetësuar disa cilësi e aftësi për t’u bërë njeri i dashurdhe i suksesshëm me njerëzit. Çfarë do të thotë “klas”? Si mund të spikatësh mes të tjerëve dhe të bëhesh një lider i vërtetë? Kur është koha e duhur për t’i lënë udhë të lirë intuitës në vendimet e rëndësishme? Kushdo që kërkon t’i japë një kuptim më të madh jetës së vet dhe të bëhet i zoti të ndikojë mbi të tjerët, mund të gjejë ndihmë të vlefshme në këtë libër dinamik e frymëzues.

Në këtë libër, mund të mësoni edhe të fshehtat për të lënë mbresa pozitive dhe ndikuese mbi këdo, mes të tjerash: 6 hapat për manaxhimin e problemeve të komunikimit, katër pengesat e paparashikuara në sjelljen etike dhe si t’i shmangni ato, një mënyrë të re për të kuptuar dhe për të qenë i sigurt në vetvete, teknika për të përballuar sfidat dhe parandaluar frikën, pesë aftësitë shoqërore kyçe që dallohen te një individ me klas.

Me të zbuluar si mund të spikatni në mënyrë të natyrshme dhe pa asnjë sforcim, shpejt, në të gjitha fushat e jetës, do të rrethoheni nga njerëz që do t’ju përgjigjen pozitivisht dhe me bujari të plotë.

Kritika

Në këtë libër dinamik, do të mësoni e do të merrni për vete të fshehtat e sistemit të Dale Carnegie-s.

Goodreads

Kodi i produktit

LBP65

Formati

Libër

Autori

Dale Carnegie

Përkthyesi

Erion Kristo

Gjinia

Udhërrëfyes praktikë

Gjuha

Shqip

Viti i publikimit

2018

Faqe

214

Shtëpia botuese

Pegi

ISBN

9789928233240