-10%
,

Arti per te fituar miq dhe pushtet – Dale Carnegie


  Arti per te fituar miq dhe pushtet – Dale Carnegie

 • Formati Libër
 • Autori Dale Carnegie
 • Përkthyesi Artan Stravoi
 • Gjinia Udhërrëfyes praktikë
 • Gjuha Shqip
 • Viti i publikimit 2006
 • Faqe 192
 • Shtëpia botuese PEGI
 • ISBN 9789994383957

Kodi i produktit: LBP57

900 L 1000 L

Arti për të fituar miq dhe pushtet është një nga librat më të njohur të ekspertit të famshëm të komunikimit, Dale Carnegie, i ribotuar në mbi 15 milion kopje. Në këtë libër, ju do të mësoni se nëpërmjet një komunikimi të frytshëm në jetën e përditshme, do të keni sukses në biznes apo politikë, në mësimdhënie apo sipërmarrje, në një marrëdhënie intime apo familjare.
Carnegie, me shembujt nga jeta e personaliteteve me të njohur, në Amerikë dhe Europë, tregon se zbatimi i rregullave të arta të komunikimit, ka ndihmuar mijëra personazhe të arrijnë famë dhe pushtet. Djali i varfër i Presidentit të Amerikës – Abraham Linkolni. Shkrimtari, vepra e parë e të cilit nuk u pëlqye nga askush, ia doli të jetë mbret i leximit të të gjithëve – Çarls Dikensi. Këshillat e këtij libri do t’ju ndihmojnë edhe ju të kuptoni mesazhin e Carnegie: Lumturia nuk varet nga kush je dhe çfarë ke, por nga çfarë mendon dhe si komunikon!

Kodi i produktit

LBP57

Formati

Libër

Autori

Dale Carnegie

Përkthyesi

Artan Stravoi

Gjinia

Udhërrëfyes praktikë

Gjuha

Shqip

Viti i publikimit

2006

Faqe

192

Shtëpia botuese

Pegi

ISBN

9789994383957