fbpx
-10%
, ,

Amari dhe vellezerit e nates – Libri i pare – B. B. Alston


• Formati Libër
• Autori B. B. Alston
• Përkthyesi –
• Gjinia Libra per femije
• Viti i publikimit 2024
• Faqe 444
• Shtëpia botuese Bota Shqiptare
• ISBN 9789928006103
• Kodi i produktit: LBP126

1,071 L 1,190 L

Amari Peters nuk resht së besuari që vëllai i saj i zhdukur, Kuintoni, është ende gjallë. As kur policia thotë të kundërtën apo kur hyn në telashe duke u përballur me ata që i thonë se ai ka ikur një herë e mirë. Prandaj, kur gjen një valixhe të pazakontë në depo, me një ftesë për të marrë pjesë në një konkurs në Byronë e Çështjeve të Mbinatyrshme, i mbushet mendja që, kjo organizatë e fshehtë ka çelësin e vendndodhjes së Kuintonit por, më parë, duhet të besojë se ekzistojnë edhe magjistarët, zanat, alienët dhe krijesa të tjera të mbinatyrshme.

Tani, duhet të konkurrojë kundër fëmijëve që e kanë njohur magjinë prej kohësh. Pavarësisht përpjekjeve, Amari nuk i shpëton dot dyshimit dhe vëzhgimit të tyre, sidomos kur talenti i saj gjithnjë në rritje për të mbinatyrshmet cilësohet si “i paligjshëm”. Me një magjistar të lig që kërcënon botën e mbinatyrshme dhe shokët e klasës që e kujtojnë si armike, Amari ndihet tepër e vetmuar. Por, nëse nuk e kalon dot provën, nuk ka për ta zbuluar kurrë se ç’ka ndodhur me Kuintonin.

Kodi i produktit

LBP126

Formati

Libër

Autori

B. B. Alston

Përkthyesi

Gjinia

Libra për fëmijë

Gjuha

Shqip

Viti i publikimit

2024

Faqe

444

Shtëpia botuese

Bota Shqiptare

ISBN

9789928006103