-10%
,

48 ligjet e pushtetit – Robert Greene


  48 ligjet e pushtetit – Robert Greene

 • Formati Libër
 • Autori Robert Greene
 • Përkthyesi Fon Ilia
 • Gjinia Udherrefyes praktike
 • Gjuha Shqip
 • Viti i publikimit 2019
 • Faqe 588
 • Shtëpia botuese PEMA
 • ISBN 9789951721721

Kodi i produktit: LBP40

1800 L 2000 L

48 LIGJET E PUSHTETIT është studimi më i mirë i pushtetit dhe udhëzues i domosdoshëm i artit bashkëkohor të përfitimit dhe të përdorimit të tij.

Ligjet e pushtetit paraqiten dhe analizohen me thjeshtësi dhe qartësi, kryesisht, nëpërmjet zbatimit të metodave ushtarake, të fitoreve dhe humbjeve; nga historianë të njohur që prej atyre të Aleksandrit të Madh, të mbretëreshës Elisabet të Anglisë, të Napoleonit, të Bismarkut, të Rotshildit, të Kisingerit, të Makiavelit, të Klausevitzit, të Sun Tzusë por dhe të Nikola Teslës, të Galileut, të Mikelanxhelos, të Don Zhuanit dhe të Kazanovës.

Në punë dhe në dashuri, në universitet dhe në “rrugë”, në politikë, në marrëdhëniet njerëzore, në lajmet e orës 7:30 dhe në ekonomi: 48 Ligjet e Pushtetit përdoren gjithkund. Njohja e tyre është shumë e sigurt, çfarëdo që të jetë synimi juaj: vetëmbrojtja ose thjesht informimi.

Kodi i produktit

LBP40

Formati

Libër

Autori

Robert Greene

Përkthyesi

Fon Ilia

Gjinia

Udhërrëfyes praktikë

Gjuha

Shqip

Viti i publikimit

2019

Faqe

588

Shtëpia botuese

PEMA

ISBN

9789951721721