-10%
,

12 vjet skllav – Solomon Northap


  12 vjet skllav – Solomon Northap

 • Formati Libër
 • Autori Solomon Northap
 • Përkthyesi Zef Shala
 • Gjinia Histori
 • Gjuha Shqip
 • Viti i publikimit 2020
 • Faqe 280
 • Shtëpia botuese Argeta LMG
 • ISBN 9789928303349

Kodi i produktit: LBP1

890 L 990 L

Dymbëdhjet vjet skllav, rrëfimi i Solomon Northap, qytetar i New Yourk-ut, që u shit në skllavëri dhe u mbajt në robëri për 12 vjet në Luiziana. Historia e vërtet e një njeriu të lirë, mëkati i të ciliti ishte vetëm sepse ishte i zi

Kodi i produktit: LBP1 Kategori: , Etiketa: , , , , ,
Kodi i produktit

LBP1

Formati

Libër

Autori

Solomon Northap

Përkthyesi

Zef Shala

Gjinia

Histori

Gjuha

Shqip

Viti i publikimit

2020

Faqe

280

Shtëpia botuese

Argeta LMG

ISBN

9789928303349